На допомогу письменнику-початківцю

                 В принципі, відповідь на питання "Що потрібно для того, щоб написати хорошу книгу?" простий - потрібен тільки талант і ідея книги. А все інше вже прикладеться. Все? Ні, не все. Виявляється, це не завжди так. Ну, наприклад, людина талановита, ідея книги є, але під час розробки сюжету забуваються важливі деталі, розроблені раніше. Або пропадають корисні ідеї. В результаті може бути порушена цілісність тканини сюжету, зірвані терміни написання книги ... Зрозуміло, що нічого хорошого такі проблеми не принесуть. На щастя, сучасні технології здатні допомогти письменнику і поету - як новачкові, так і професіонала в його щоденному тяжкій праці (так, розумова праця часто буває складніше фізичного, це знаємо всі ми, правда?).
... Читати далі »
Переглядів: 842 | Дата: 25.02.2012 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Google Wave - майбутнє інтернету або рядовий проект?

                  Напевно, тільки люди, що живуть десь за Полярним колом, де Інтернету або немає взагалі, або він настільки дорогий, що навіть спілкування по ICQ виходить "золотим", не знають про новий проект від Google-team, названому розробниками  Google Wave . Незважаючи на те, що проект закритий для більшості користувачів Інтернету, і після запуску сервісу в роботу можливість випробувати його була у ліченої жменьки обраних (ну що таке 100 000 осіб порівняно з сотнями мільйонів користувачів Мережі?), Світ уже поділився на тих, хто за Google Wave і тих, хто проти. Звичайно, є й ті, кому взагалі все одно, але таких - меншість. Давайте ж спробуємо визначитися самі, і для початку взагалі згадаємо, що таке Google Wave.
$cut$
Отже, проект Google Wave, анонсований на конференції Google I / O 28 травня 2009, являє собою особливу web-платформу, яка повинна об'єднати Інтернет в єдине ціле, з'єднавши електронну пошту, миттєву передачу повідомлень, соціальну мережу і Віки. У всякому разі, так було заявлено на тій самій конференції. В кінці вересня 2009 року команда Google оголосила, що доступ до сервісу буде відкритий тільки для ста тисяч осіб, а інші зможуть почати роботу тільки після проходження тим попередньої стадії.

Якщо хтось із наших читачів дивився чи дивиться зараз серіал "Firefly" (Світлячок), то ви в курсі, звідки вітер дме. Саме в цьому серіалі Хвиля (Wave) означає електронну комунікацію, з відео-дзвінком або відео-повідомленням. Вплив серіалу на розробників можна помітити навіть за повідомленням про відмову системи в Google Wave. Це повідомлення звучить точно так само, як і популярна цитата з серіалу: "Будь прокляте ваше раптове, але неминуче зрада".

Гаразд, досить лірики, давайте перейдемо безпосередньо до принципів функціонування Google Wave. Будь-який користувач системи, підключившись до сервісу, тут же потрапляє в дуже схожу на Gmail систему, правда, замість звичних листів ми бачимо там "хвилі", що представляють собою доступні для редагування одночасно кількома людьми документи-повідомлення. Уявіть собі ситуацію, якщо користувач Вася Пупкін побажав відправити своєму найкращому другу, Сидорову, лист, зовсім звичайне повідомлення електронної пошти.

Google Wave - майбутнє інтернету або рядовий проект?

Як тільки Сидоров, прийшовши зі школи, включить комп'ютер і підключиться до Мережі, він тут же побачить це повідомлення, хвилю, і зможе відреагувати на неї за допомогою відповідного повідомлення, редагування тексту або і зовсім неадекватно - покликати в хвилю своїх друзів. Цікавим аспектом є можливість одночасного редагування однієї і тієї ж хвилі, якщо обидва користувачі знаходяться в онлайні. Крім безпосереднього редагування, користувачі можуть також обмінюватися коментарями, а вироблені обома зміни відразу ж виявляються у хвилі.

Корисною функцією є збереження логів всіх змін, так що, якщо важлива частина повідомлення випадково загубиться, її завжди можна буде відновити. До речі кажучи, всі зміни вироблені Васею Пупкіним, відразу ж буде видно Сидорову, причому не по абзацами або пропозиціям, а буквально побуквенно, тобто повідомлення буде видно в процесі його створення, написання.

Звичайно, не всім це потрібно, адже всі ми знаємо, як просто написати щось в ICQ, але як буває складно написане відправити (ну, приміром, на запит свого начальника в терміновому порядку надати місячний звіт багато хто вже навіть набирають "сам пиши свій звіт ", але, природно, потім написане стирається, і повідомлення в кінці виглядає чимось на зразок" Так, Іван Іванович, звичайно, я прийду раніше і все зроблю "). Так от, якщо ви не хочете, щоб ваш співрозмовник бачив весь процес створення повідомлення, можливість відстеження можна відключити.

Завдяки злагодженій системі звичайне повідомлення може бути перетворено в даний цунамі. Ну, давайте уявимо собі, що може бути, якщо той же Пупкін напише Сидорову про те, що третій їхній товариш, Іванов, зламав руку на уроці фізкультури. Сидоров запросить в хвилю своїх друзів, серед яких і ті, хто безпосередньо знає Іванова, хтось відправить повідомлення батькам Іванова, ті підключать родичів, і почнеться ... В кінці-кінців, ця хвиля може дійти до журналіста відомої газети, який почне розмірковувати про необхідні заходи обережності на уроках, про халатність вчителів, і хвиля, що почалася з незначного навіть в масштабах району події, перетвориться на загальнонаціональне цунамі.

Крім повідомлень, це може бути і якась вікі-стаття, доступ до якої має відразу кілька користувачів. До редагування статті підключається все більше користувачів, які не тільки редагують цю статтю, але й розсилають її своїм знайомим і друзям, щоб ті, в свою чергу, запропонували своє бачення. Як приклад можна привести спільне редагування про причини виходу з ладу Великого адронного колайдера в минулий його запуск. Тут і серйозні вчені, і обивателі, і уфологи з астрологами, всім буде цікаво взяти участь у спільній роботі. І суха заміточка теж може перетворитися на величезну статтю, перекладену одночасно на кілька мов.

Кілька слів про можливості редагування документів і повідомлень Google Wave - графічні матеріали, наприклад, можна перетягувати прямо з робочого столу, і співрозмовник одразу ж буде бачити зменшені копії цих зображень. Природно, в "Хвилю" можна вставляти та відеокліпи з відомого всім хостингу YouTube, і карти з Google Maps. До речі кажучи, ідея хвильового сервісу належить братам Расмуссеном, які є і авторами Google Maps.

Так, основні можливості вже ми вже перерахували, давайте тепер подивимося, що собою представляє інтерфейс програми. А він, виявляється, дуже зручний, взявши досить багато з інтерфейсу того ж Gmail. У разі необхідності панельку Wave можна буде згорнути, а от віконце листування - розгорнути на весь екран.

Оскільки при створенні Google Wave використовувався стандарт HTML 5, який повністю підтримується поки тільки браузером Google Chrome, то логічним буде припустити, що краще за все "Хвилі" працюють саме в цьому браузері. Дійсно, з Chrome новий сервіс працює відмінно, в Firefox 3.5 він працює повільно, але гірше за все справи йдуть з Internel Explorer 8 - в цьому браузері ніяких хвиль поки не видно. Здається, що подібне можна виправити установкою спеціального браузера від Google для Explorer-а, але це вже, вибачте за вираз, збочення.

Що стосується плагінів, то в Google Wave можна встановлювати плагіни як від Google, так і від сторонніх розробників. Ці плагіни, як завжди, дозволяють істотно розширити функціональність сервісу, додаючи нові можливості при створенні повідомлень.

Невеликий відступ - багато користувачів, випробували Google Wave в справі, скаржаться на незручні смуги прокрутки і кнопки в заголовках панелей, кілька нагадують такі з Windows XP. Ці кнопки призначений для управління звичайними функціями - "закрити, вгору, розгорнути". Розташовані вони не дуже очевидно, так що деякі користувачі плутаються на перших порах. У загальному і цілому, за зовнішнім виглядом кнопок дуже складно припустити, що саме вони роблять, так що доводиться методом проб і помилок з'ясовувати це самостійно. Що ж, поки що Google Wave являє собою тільки ранню бета-версію, так що особливо розраховувати на досконалість всього і вся не доводиться.

Що ж, враження від роботи з Google Wave поки двояке - задумка радує своєю величчю, при вдалій реалізації подібна ідея дійсно може змінити "обличчя" Інтернету, і досить значно. Але поки що проект дуже "сирий", у чому, власне, визнаються і самі розробники. Крім того, доступ до проекту має, як уже говорилося, ... Читати далі »
Переглядів: 399 | Дата: 25.02.2012 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

close