Відчуйте ... прогноз погоди

             Погода, напевно - найпопулярніша тема для розмови в наш час. Більшість людей, зустрічаючись, або починають, або закінчують розмову обговоренням поточної погоди і прогнозів на майбутнє. Багато хто також цікавляться прогнозами, намагаючись отримати інформацію про погоду по ТБ або Інтернету. Але для погодоманiв є й інші способи дізнатися про поточну погоду, або зрозуміти, яка буде погода в найближчому майбутньому. Потрібно всього лише придбати пристрій, що дозволяє відчути прогноз погоди в буквальному сенсі слова. 
... Читати далі »
Переглядів: 409 | Дата: 07.02.2012 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Коти займаються йогою - фотодобірка

                Не знаю, як давно ця людина займається художньою фотографією, але виходить у нього дуже добре. Ден Борріс фотографує, в основному, тварин, але робить це незвичайним способом. Він якось припрошує своїх підопічних приймати найнесподіваніші пози, фотографує їх в такому положенні. Звичайно, тут не обійшлося і без графічного редактора, але ж все одно дуже цікаво виходить, правда ж? На даний момент наш фотограф підготував добірку котів, які займаються йогою. Деякі з них, наскільки можна зрозуміти, справді самі прийняли такі пози, але є й такі коти, хто явно не міг сам зробити те, що видно на фото.
... Читати далі »
Переглядів: 417 | Дата: 07.02.2012 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Найкоротша в світі підземка

            Знаєте, яка протяжність найкоротшої лінії метро в світі? Всього 1.8 кілометра - звичайна людина таку відстань пройде хвилин за 15-20, дивлячись, з якою швидкістю йти. Але це метро працює на благо жителів міста Хайвей, дозволяючи з комфортом переміщатися вгору по схилу гори Кармел. Тут всього два вагони, які й курсують туди-сюди весь день. Вагончики мають цікавий дизайн, і не дуже схожі на склади інших метрополітенів. І так, протягом 1,8 кілометрів - цілих 6 станцій.
... Читати далі »
Переглядів: 409 | Дата: 07.02.2012 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Ретрозажігалкі - як вони виглядали?

              У цій збірці фотографій пропоную помилуватися не не тварин, і не на різного роду гаджети. Тут у нас - запальнички, причому ті, що з'явилися на самому початку 20-го століття. Деякі з них не дуже відрізняються від того, до чого ми всі звикли. Але інші запальнички вельми і вельми відрізняються. Дивного виду кремені і гноти, корпуса - все це дозволяє зрозуміти, що запальничка все ж не особливо сучасна. Деякі з моделей досить привабливі, і я був би не проти отримати в колекції парочку таких моделей. Цікаво, коли з'явилися запальнички, і хто винайшов першу бензинову запальничку?
... Читати далі »
Переглядів: 424 | Дата: 07.02.2012 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Американські вчені вивчають думки людини

У багатьох науково-фантастичних творах минулого і сьогодення розглядалися пристрої, які дозволяють читати думки. Чи то це високотехнологічний шолом, чи то - незрозуміле пристрій від іншої цивілізації. Факт залишається фактом - фантасти мріють про читання думок, і ця мрія поступово перетворюється в реальність. У всякому разі, вчені з Університету Берклі зараз вчаться розпізнавати думки інших людей. Звичайно ж, не самі, а за допомогою спеціального обладнання.

Розшифровка думок йде звичайним способом - зчитування певних імпульсів з подальшою їх розшифровкою. Все почалося з досить простий серії експериментів, коли добровольцям давали прослуховувати деякі звуки і комбінації звуків, а потім намагалися вивчити отримані дані. Справа в тому, що в даний час мало хто розуміє, яким саме чином наш мозок розпізнає звукову інформацію. Можливо, говорять вчені, мозок розподіляє інформацію, що надходить по різних секторах, і аналіз проводиться одночасно. Тобто цілком може бути, що звуки різної частоти аналізуються різними групами нейронів.

Деякі з груп реагують на частоту в 5 КГц, інші - на частоту в 10 КГЦ. В результаті людина отримує потрібну картину "звукоряду", і може реагувати на звукову інформацію, проаналізовану мозком. Так от, повернемося до наших американцям. Вони змогли приблизно зрозуміти, які саме ділянки мозку за яку частоту звуку відповідають (бралися до уваги і інші характеристики звуку). Вдалося навіть розробити специфічний алгоритм з визначення частоти чутного людиною звуку. Більше того, вдалося створити технологію, здатну відтворювати "звучить" у голові людини звук. Технологія поки ще дуже приблизна, але вже є цікаві результати.



Як ви чуєте, синтез звуків, отриманих на основі аналізу картини активності нейронів мозку, максимально наближений до реальності. Людина про щось думає, і картина активності мозку дозволяє вченим отримати звуки і слова, які проходять у мозку випробуваного. Можливо, все це допоможе таки створити пристрій для читання думок. Правда, через пару десятків років, якщо не пізніше.
Переглядів: 421 | Дата: 07.02.2012 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

close