10.09.40
Рейтинг кращих українських ВНЗ для вивчення IT за версією DOU.UA [інфографіка]
      Український ресурс DOU.UA склав черговий рейтинг, присвячений якості IT-освіти в українських ВНЗ. В опитуванні взяли участь більше 3000 нинішніх і колишніх студентів українських вищих навчальних закладів. Незважаючи на те, що програма навчання - поки найслабший аспект української вищої освіти, більшість IT-фахівців все ж рекомендують її отримувати.

В цілому українські IT-фахівці не надто схильні рекомендувати ВНЗ, в яких вони навчалися: в середньому готовність рекомендувати свій ВНЗ / факультет становить 6,1 з 10. Цей показник майже не змінюється за 4 роки спостережень, що може свідчити про відсутність помітних змін у української вищої IT-освіті останнім часом.

Цього року багаторічний лідер рейтингу НаУКМА розділив перший рядок рейтингу з УКУ (Український католицький університет). Готовність рекомендувати НаУКМА в цьому році становить 9,4 бала з 10, а УКУ - 9,3 бала з 10 (різниця між оцінками цих університетів статистично незначущі). За лідерами слідують Чорноморський університет ім. Петра Могили (7,8 бали з 10) і ДонНУ ім. В. Стуса (7,7 бали з 10).

Два харківських ВНЗ - ХНЕУ та ХНУРЕ - продовжують утримувати позиції на початку списку. Готовність рекомендувати ХНЕУ становить 7,8 бала з 10, ХНУРЕ - 7,5 бала. При цьому ситуація в ХНУРЕ відрізняється на окремих факультетах: випускники і студенти факультету комп'ютерних наук помітно частіше готові рекомендувати свій ВНЗ і факультет, ніж випускники і студенти факультету комп'ютерної інженерії та управління (факультети оцінили на 8,0 і 6,6 бала відповідно).

Сумський державний університет, КНУ ім. Шевченко і Чернівецький національний університет ім. Федьковича також отримали оцінки вище середнього показника серед всіх університетів. СумДУ оцінили на 7,1 бали з 10, КНУ - на 6,9 бала, ЧНУ ім. Федьковича - на 6,7 бала.

Оцінки КПІ ім. Сікорського, ЛНУ ім. Франко, Державний університет телекомунікацій (ГУТ), а також ХНУ ім. Каразіна та ХАІ знаходяться на середньому для всіх університетів рівні. ЛНУ оцінили на 6,4 бали з 10, КПІ - на 6,2 (але оцінки ІПСА та ФПМ вище середнього - 7,3 і 6,6 бала відповідно), ХНУ - на 6,2, ДРП - на 5,8, ХАІ - на 5,7 бала з 10. Близькі до них оцінки ХПІ і Львівської Політехніки (5,6 і 5,5 бала з 10 відповідно), однак це вже нижче середнього рівня для всіх університетів.

У вузи-аутсайдерів за результатами рейтингу, як і в минулому році, потрапили ОНПУ (5,3 бали з 10), ДНУ ім. Гончара (5,1 бала), ВНТУ (4,7 бала) і НАУ (4,5 бала).

Переважна більшість респондентів рекомендує абітурієнтам отримати вищу освіту: тільки 6% опитаних порадили не вступати до ВНЗ. Однак в коментарях часто підкреслювали необхідність і важливість самоосвіти, оскільки сучасний український університет не може дати випускникові всі необхідні знання. Інша популярна порада: з 1-2 курсу шукати стажування або роботу в IT-компаніях, щоб розуміти, які знання і навички реально потрібні фахівцеві.

53% опитаних все ж готові рекомендувати нинішнім абітурієнтам свій ВНЗ, проте в деяких випадках радять вибрати іншу спеціальність або факультет. Ще 16% порадили б інший український ВНЗ. Майже чверть опитаних (24%) порадили б абітурієнту їхати вчитися за кордон. 82% тих, хто зараз вибрав би навчання в зарубіжному вузі, вважають, що там краща якість освіти, ніж в Україні. 70% цінують можливість отримати досвід життя і роботи за кордоном.

Серед українських ВНЗ 20% опитаних порекомендували б КПІ ім. Сікорського, по 9% - ХНУРЕ і Львівську політехніку, 8% - КНУ ім. Шевченко. НаУКМА та УКУ, які були оцінені вище всіх ВНЗ своїми студентами та випускниками, готові порадити 6% і 5% IT-фахівців, відповідно, а інші університети назвали менше 3% респондентів кожен.



В цілому, головна мета навчання в університеті, з точки зору опитаних IT-фахівців, зараз є не тільки отримання знань за фахом, а навіть більшою мірою - навчитися працювати з інформацією, знайти друзів і однодумців, а також отримати формальний документ про освіту.

Повна версія рейтингу, з докладною інформацією про кожного з ВНЗ, розміщена за наступним посиланням. Раніше ми публікували рейтинги українських ВНЗ за 2017 рік.

Джерело: DOU.UA
Переглядів: 568 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close