DVI

Четвер, 26.04.2018, 03.11.26
Головна » 2017 » Червень » 27 » Рейтинг кращих ВНЗ України для вивчення IT
13.00.12
Рейтинг кращих ВНЗ України для вивчення IT
      На профільному ресурсі DOU.UA було проведено опитування про вищі навчальні заклади України, в яких навчаються або навчалися вітчизняні IT-фахівці. Після аналізу отриманих даних було створено рейтинг кращих ВНЗ для здобуття вищої освіти і роботи в IT-сфері.

У підсумковий рейтинг були включені факультети і ВНЗ, за якими було зібрано 40 і більше анкет, при цьому враховувалися тільки відповіді респондентів з досвідом роботи в IT, які навчалися в українських вищих навчальних закладах, незалежно від наявності диплома. В якості основного показника для побудови рейтингу була обрана оцінка готовності рекомендувати свій факультет або кафедру як місце навчання, так як саме цей показник менше залежить від суб'єктивних життєвих обставин респондента, наприклад, ностальгії по юності або невдоволення від нестачі зусиль, прикладених під час навчання.

Результати опитування мало відрізняються від минулорічних - Києво-Могилянська Академія (НаУКМА), практично повністю представлена ​​факультетом інформатики, посіла перше місце з оцінкою 9,0 з 10. На другому місці з оцінкою 8,1 знаходиться Донецький національний університет (зараз працює в Вінниці) . У минулому році цей вуз не був представлений в рейтингу через недостатню кількість анкет.

На третьому місці з оцінками 7,1-7,3 розмістилися кілька вузів: ХНУРЕ і КНУ ім. Т.Шевченка (були високо оцінені і в минулому році), а також ХНЕУ ім. С. Кузнеця, представлений факультетом економічної інформатики (в минулому році не був представлений в рейтингу через недостатню кількість анкет).

У минулому році в список лідерів також потрапив ЧДУ ім. Петра Могили, але цього року не набралося достатньо анкет для оцінки цього вузу. Найнижчі оцінки, як і в минулому році, отримали НАУ (4,6) і ВНТУ (4,7). Цього року до них також приєдналися ОНПУ (4,9) і ХПІ (5,2). Решта вузи отримали середні оцінки - не вище і не нижче, ніж у інших.

Як і в минулому році, в рейтингу лідирують вузи загального профілю (за винятком ХНУРЕ). У той час як спеціалізовані технічні вузи, такі як КПІ, «Львівська політехніка», ХАІ, отримали середні оцінки, а ХПІ, ОНПУ, ВНТУ і НАУ - навіть нижче середнього (за одним винятком факультет ІПСА КПІ отримав оцінку вище середнього).
Відзначимо, що хоча деякі вузи оцінені високо, загальні оцінки скоріше середні. Наприклад, середня оцінка готовності рекомендувати свій факультет / кафедру становить 6,2 з 10. Окремі параметри навчання також оцінені невисоко і в основному коливаються в інтервалі 5-6 балів. Вище всього оцінена престижність факультету / кафедри - 6,4 з 10, при цьому престижність сильно корелює з готовністю рекомендувати вуз. Крім престижності, готовність рекомендувати вуз пов'язана з оцінками користі отриманих знань для роботи в ІТ і цікавого навчання. Але ці пункти оцінені нижче престижності - на 5,3 і 5,6 відповідно.

Досвід викладачів в частині практичного застосування своїх дисциплін та вміння пояснити це практичне застосування також оцінений середньо (5,3 з 10). Тобто користь знань для роботи в ІТ і практичний досвід викладачів оцінені на одному рівні - що виглядає логічним, так як навряд чи люди без досвіду в галузі можуть давати ті знання, які галузі потрібні. При цьому отримання практичних знань за фахом для подальшого працевлаштування - це одна з двох основних причин отримання вищої освіти. Втім, на першому місці все ж хрестоматійне «навчитися вчитися».
Отримання практичних знань за фахом для подальшого працевлаштування - це одна з двох основних причин отримання вищої освіти. Втім, на першому місці все ж хрестоматійне «навчитися вчитися». Якщо говорити про конкретні технології, то з перерахованих в анкеті варіантів найчастіше в вузах вивчають бази даних і С/С++. Решта технології вивчали не більше половини опитаних, навіть на рівні основ.
Користь отриманих у вузі знань для роботи в ІТ оцінена середньо, і при цьому отримання таких знань - одна з основних цілей навчання. Можна припустити, що ті, хто йшов до вузу за такими знаннями, незадоволені, їх мета не досягнута. Але насправді вони як раз вище оцінюють і користь отриманих знань, і вуз в цілому.

У той же час ті, чиєю метою було «відкосити» від армії і отримати формальний документ про освіту, менш схильні рекомендувати свій вуз. Знову ж таки, можна припустити, що самі по собі вони задоволені навчанням (їх мета досягнута), але не рекомендують вуз тим, хто хоче потім працювати в ІТ (тобто тим, у кого мета інша - отримати знання). Однак і це припущення не підтверджується: респонденти, які мали на меті отримати «корочку» або «відкосити» від армії, частіше говорять, що поміняли б місце навчання, будь у них така можливість. Цікаво, що вони в цьому випадку частіше за інших вибирають закордонні вузи.
Мета навчання визначає і вуз: бажаючі «відкосити» від армії і отримати «корочку» частіше за інших вчилися в ВНТУ, НАУ і КПІ. А ті, хто хотів отримати знання для працевлаштування - в ДонНУ, НаУКМА, ХАІ, ХНУРЕ і ХНЕУ.

Ще одна проблема українських вузів - корупція - з хабарами особисто стикалися 34% опитаних, ще 32% зазначили, що особисто не стикалися, але знають тих, хто стикався. У більшості випадків корупція стосується непрофільних предметів, але 69% тих, хто стикався з корупцією особисто, кажуть про хабарі з профільних предметів. У половині випадків хабарництво має регулярний характер (кожну сесію).
Поряд з корупцією є також проблема списування і плагіат. Строгість до цих явищ респонденти оцінили на 5,0 з 10 (де 10 - неможливо списати або здати чужу роботу). Примітно, що корупція і списування з плагіатом супроводжують один одного.

Більше третини - 37% опитаних сказали, що не стали б міняти місце свого навчання. Логічно, що вони більше всіх задоволені навчанням - їх середня оцінка готовності рекомендувати свій факультет / кафедру становить 8,2 (у порівнянні із загальним показником 6,2). При цьому 26% сказали, що якщо б у них був шанс повернутися назад і змінити місце навчання, вони б вибрали вуз за кордоном.
ВНЗ досить активно працюють з ІТ-компаніями. 43% опитаних сказали, що їх вузи залучають ІТ-фахівців до викладання повноцінних навчальних курсів, 40% - що вуз досить активно взаємодіє з ІТ-компаніями в сфері працевлаштування. Крім того, ІТ-компанії співпрацюють з вузами і по інших напрямках.

Відзначимо, що повну версію рейтингу з детальними результатами по окремим ВУЗам можна знайти на DOU.UA за наступним посиланням.

Джерело: DOU.UA
Переглядів: 129 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: