17.00.57
Наслідки глобальних кліматичних змін
      Днями Google оновила функцію Timelapse сервісу Google Earth, завантаживши на свої сервери петабайт даних. І все для того, щоб ми могли побачити, як змінилася наша планета за 32 роки. Одночасно пошуковий гігант виклав на YouTube 193 відео, на яких відображені найсильніші зміни.

Кілька місяців тому видання National Geographic закликало фотографів з усього світу поділитися тими своїми знімками, які, на їхню думку, найкраще демонструють ефект від кліматичних змін по всьому світу.
Кращі з робіт були відібрані на виставку, організовану в рамках кліматичного саміту в Марокко (COP22), що проходив 7-18 листопада нинішнього року. І хоча ця подія давно пройшло, в світлі останнього оновлення Timelapse і новин про зимову катастрофу в Арктиці просто вважаємо своїм обов'язком донести до вас ці фотографії, а вже ви самі вирішуйте, заслуговують вони на вашу увагу чи ні. Щиро просимо вибачення у тих, хто вже бачив ці фотографії, і не бачить жодної користі від даної замітки.

Ми опублікуємо лише деякі з робіт, які були відібрані для виставки. На них зображені розтанулі сніги, висохлі річки та водойми і так далі. На сайті National Geographic є величезна фотогалерея, присвячена даній темі.

212
Фото: Патті Веймір для National Geographic. Самотній ведмідь сидить біля берегів острова Бартер. Аномально тепла зима стала причиною відсутності снігу.
b8631aaaa01fa1
Фото: Хомма СМН для National Geographic. На жаль, автор не вказав, де було зроблено це фото, лише зазначив, що людству треба вчитися жити в гармонії з природою і всім живим.
fe91cf8d0f53cb
Фото: Мілтон Беннетт для National Geographic. Колись на цьому місці була річка.
79d9f6fa3c3499
Фото: Симон Трамонті для National Geographic. А це пустеля Аралкум, що формується на місці висихає Аральського моря. Водний баланс Аральського моря був порушений через великих іригаційних проектів, зроблених за часів СРСР. Після будівництва Кокаральской греблі в 2005 році Північний Арал відновлюється, але Південний Арал висихає, збільшуючи площу Аралкум. Сильні пориви вітру підіймають з висушеного морського дна шкідливі для здоров'я людини частинки і породжують цілі отруйні бурі, які є причиною безлічі хронічних і гострих респіраторних захворювань серед тих небагатьох жителів, які тут залишилися.
index2
Фото: Том Шіфанелла для National Geographic. Часом кліматичні зміни викликають щось магічне. Наприклад, як ця неймовірно красива печера, що утворилася в льодовику Svínafellsjökull. Але той факт, що за останні 15 років ісландські льодовики «схудли» на 12%, безумовно, засмучує.
index3
Фото: Ерік Сміт для National Geographic. Потепління в Арктиці, що спостерігається останні кілька років, призвело до значного скорочення льодового покриву, який є критично важливим для білих ведмедів, оскільки в таких умовах вони не можуть полювати. Через брак їжі вони все частіше почали виходити до населених пунктів. Глобальне потепління змінює поведінку тварин, вони стають агресивнішими і, отже, можуть частіше нападати на людей.
index5
Фото рибалки в озері в горах Сьєрра-Невада в Каліфорнії. В результаті аномальної посухи озеро, розташоване за межами Йосемітського національного парку, сильно обміліло.

 

bez-nazvaniya
Фото: Уджал Дас для National Geographic. Це фото було зроблено в районі Пурулія індійського штату Західна Бенгалія. Влітку цей регіон страждає від гострої нестачі води, всі водойми пересихають, а земля дає тріщини.

Джерело: National Geographic

Переглядів: 447 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close