DVI

Середовище, 19.12.2018, 06.14.53
Головна » 2018 » Січень » 11 » Microsoft розповіла, наскільки заплатки, що усувають уразливості, сповільнять ПК
15.02.18
Microsoft розповіла, наскільки заплатки, що усувають уразливості, сповільнять ПК
      Компанія Microsoft, яка вчора призупинила поширення поновлення Windows, яке закриває вразливості Meltdown, на системах з процесорами AMD, де воно викликало серйозні проблеми - багато комп'ютерів взагалі перестали завантажуватися, тепер розповіла про вплив патчів на продуктивність систем на підставі власних тестів.

Отже, гарною новиною є те, що для переважної більшості користувачів з новітніми комп'ютерами під управлінням ОС Windows 10 оновлення не зробить якого-небудь помітного впливу на продуктивність. А ось для користувачів, що використовують більш старі машини під управлінням ОС Windows 7 або Windows 8 все вже не настільки райдужно, в даному випадку зниження продуктивності буде більш істотним.

За словами Microsoft, найбільш істотним зниження продуктивності буде на системах з процесорами Intel покоління Haswell (2015) і старше. В даний час Intel разом з виробниками ПК готують відповідні патчі, але, відверто кажучи, більшість машин поки так і не отримало апдейт. Раніше Intel обіцяла «пропатчити» більшість вразливих систем до кінця цього місяця. Ні для кого вже не секрет, що ці оновлення приведуть до падіння продуктивності, але ступінь зниження, як підкреслюють в компанії, буде залежати від типу виконуваних завдань і віку системи. У Microsoft попереджають, що більшість тестів за останнім часом «не включають всі патчі, що стосуються і ОС, і процесора».

В офіційному блозі керівник підрозділу Windows Террі Майерсон розповідає, що на машинах з процесорами Skylake, Kaby Lake або новішими чіпами, що працюють під управлінням Windows 10, зниження продуктивності вимірювалося «однозначним числом». Іншими словами, падіння не досягало і 10%. Також Microsoft розраховує, що більшість користувачів не помітять цього впливу, оскільки ці операції виконуються протягом декількох мілісекунд. У разі старіших машин з процесорами Haswell і старше падіння буде більш відчутним. На жаль, тут ніяких цифр Microsoft не приводить. Це наштовхує на думку, що все дуже погано і падіння може досягати тих 35%, про які говорили раніше.

Microsoft також попереджає власників систем під управлінням ОС Windows Server, особливо тих, у кого основним сценарієм є робота з інтенсивним введенням-виведенням даних.

«Windows Server і будь-який додаток з інтенсивним введенням-виведенням даних демонструє більш значне зниження продуктивності з включеними виправленнями. Саме тому треба дуже відповідально підійти до питання оцінки ризиків можливості запуску неперевіреного коду через Windows Server, щоб знайти необхідний баланс між безпекою та продуктивністю в конкретному середовищі».

По суті, Microsoft застерігає IT-компанії від поспішної установки виправлень і радить добре подумати, чи варто їх встановлювати взагалі. Це досить незвично чути від Microsoft рада про те, що, можливо, не потрібно пропатувати сервера. Втім, Meltdown і Spectre - це вельми незвичайні уразливості, які складно експлуатувати.

Джерело: Microsoft
Переглядів: 58 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: