DVI

Середовище, 19.12.2018, 05.57.13
Головна » 2018 » Січень » 10 » Оновлення для Windows, що усуває вразливість Meltdown
15.49.16
Оновлення для Windows, що усуває вразливість Meltdown
      Раптово виявлені в процесорах уразливості Meltdown і Spectre продовжують дивувати навіть в процесі боротьби з ними. Як ми повідомляли раніше, вони зустрічаються в чіпах різних виробників, в тому числі в пристроях 20-річної давності. За допомогою цих вразливостей шкідливе ПО може отримувати несанкціонований доступ до пам'яті комп'ютерів і красти дані про логіни, паролі, платіжних картах і ін.

Частково усунути проблему взялися розробники операційних систем. Вони розробили поновлення для ОС, які усувають уразливість Meltdown, правда, на шкоду продуктивності комп'ютерів. За різними даними, після установки патча продуктивність в деяких завданнях може впасти на значні 30%. Але, як виявилося, це не єдина проблема, пов'язана з оновленнями.

Так, Microsoft підготувала відповідне оновлення і почала розсилати його користувачам. Але після цього різні власники комп'ютерів з процесорами виробництва AMD почали скаржитися на неможливість подальшого використання ПК. Після установки оновлення KB4056892 комп'ютери з деякими чіпами AMD просто перестали завантажуватися. Завантаження системи доходить до етапу відображення логотипу Windows (без анімації), після чого повністю припиняється. Судячи з наявної інформації, від цієї проблеми страждають не всі комп'ютери з процесорами AMD, а лише системи з деякими моделями чіпів. Серед них згадуються старі версії Athlon і Sempron.

Корпорація Microsoft вже поінформована про цю проблему і припинила розсилати оновлення з виправленням уразливості Meltdown на комп'ютери з процесорами AMD. Причиною такого неприємного збою в Microsoft назвали помилкову документацію AMD.

«Після проведення розслідування Microsoft визначила, що деякі чіпсети AMD не відповідають документації, раніше наданої Microsoft для розробки заходів щодо усунення вразливостей Spectre і Meltdown в операційній системі Windows», - йдеться в заяві компанії.


Microsoft і AMD спільно працюють над вирішенням зазначеної проблеми.

Для тих користувачів, які вже зіткнулися з проблемою після установки оновлення, Microsoft розробила рекомендації по її усуненню. Вони доступні для ознайомлення на сайті компанії за адресою.

Джерело: Engadget
Переглядів: 52 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: