18.25.36
IBM 5 in 5: п'ять технологій, які будуть важливі в наступні 5 років
IBM 5 in 5: п'ять технологій, які будуть важливі в наступні 5 років
      Щороку  корпорація IBM  дає прогноз за новими технологіями, які, як вважають фахівці компанії, будуть вельми затребувані в наступні 5 років. Прогноз цей називається "I  BM 5 in 5", і стосується п'яти окремих сфер, включаючи освіту, торгівлю, здоров'я, безпека та містобудування.

1. Персоналізоване утворення 

В даний час освіту, вірніше, його недолік, являє собою важливу проблему для суспільства. При цьому навіть кращі освітні системи працюють з усіма учнями відразу, не приділяючи в достатній мірі увагу кожному учневі. Адже здібності і нахили у кожної людини свої, тому важливу роль у наступні п'ять (та й більше) років буде розвиток персоналізованої освіти, коли до кожного учня буде шукатися свій підхід. Все це буде ґрунтуватися на результатах тестів, поведінкових факторах і іншому. Як все це буде реалізовано - вже інше питання. 

2. Персоналізовані медичні послуги (на основі генетичних особливостей)

Цей пункт трохи схожий з попереднім, в тому сенсі, що знову підкреслюється унікальність кожної людини. Адже кожен з нас по-своєму сприйнятливий до хвороб і лікарських препаратів, тому при використанні індивідуального курсу лікування загальна ефективність сфери охорони здоров'я може збільшитися в рази. Використання "високих технологій" в медицині, включаючи хмарні сервіси зберігання даних кожного пацієнта, стають запорукою успішної реалізації проекту "індивідуальне лікування". 

3. "Технологізація " звичайних магазинів 

Тут мається на увазі не віртуальна, а реальна сфера торгівлі, з реальними магазинами. Хто приходить в такий магазин людина не отримує настільки ж повної інформації по товар, як людина, що вивчає товар в інтернет- магазині. Крім того, багато інтернет-магазинів зараз зберігають особисті дані кожного клієнта, що дозволяє організувати індивідуальний підхід (хоча б чисто номінально) для будь-якої людини. З розвитком же технологій і звичайний магазин зможе пропонувати людині щось таке, що цікавить саме його (правда, для цього буде потрібно система аутентифікації та доступ до особистої інформації, отриманої від минулих покупок). Демонстрацією такого походу може бути кадр з якогось фільму (вже не пам'ятаю, що за фільм був, начебто "Особлива думка" ). Йде людина по вулиці, і при цьому автомати на вході в магазини, або реклама зі стіни, звертаються до нього по імені, пропонуючи щось таке, що цікавить саме даного конкретного персонажа. Ймовірно, не всім сподобається таке майбутнє, але ж і персоналізована контекстна інтернет-реклама не всім подобається, а вона є. 

4. Цифровий охоронець для кожного 

В наш час практично про будь-яку людину можна отримати тонни і тонни даних, ґрунтуючись, наприклад, тільки на фотографії цієї людини. Є навіть фокусники, дивують людей на вулиці, звертаючись до них по імені, розповідаючи про домашніх тварин і, наприклад, друзях "жертв". Твіттер, фейсбук, інші соціальні ресурси - все це і без злому дає гори інформації про користувача. "Цифровий охоронець" повинен допомогти встановити рівні доступу відразу для всієї користувача інформації. Крім того, ця технологія, або комплекс технологій, зможе забезпечувати користувачеві надійну і безпроблемну аутентифікацію відразу на всіх своїх пристроях. 

5. Міста майбутнього

У таких містах кожен житель буде взаємодіяти з органами управління міста персоналізовано. Нові технології (за умови бажання з боку адміністрації ) здатні перевести рівень спілкування обивателів і влади міста на новий рівень. Звичайно, тут можна згадати і Оруелла з його "1984" і Великим Братом. Але все ж хочеться сподіватися на позитивні зміни.

Переглядів: 191 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close