09.59.55
Фахівці Sharp створили фотоелектричний модуль з рекордною ефективністю 31,17%

      Фахівцям японської компанії Sharp вдалося домогтися незвично високої ефективністі перетворення сонячної енергії в електричну. Створений ними фотогальванічний модуль площею 968 см² відрізняється ефективністю 31,17%. І хоча це трохи нижче результату австралійських вчених, чотирьохшаровий елемент яких має ККД 34,5% при площі всього 28 см², значення ефективності 31,17% є рекордним для модулів настільки великого розміру. Результати підтверджені Національним інститутом передової промислової науки і технології (National Institute of Advanced Industrial Science and Technology).

Вказане значення зафіксовано для сонячного елемента з трьома шарами, кожен з яких відповідальний за перетворення лише певної частини спектра сонячного світла, за рахунок чого значно зростає ККД батареї. У конкретному випадку використовуються пластини з фосфіду галію-індію (InGaP), арсеніду галію (GaAs) і арсеніду галію-індію (InGaAs).

Не зайвим буде зазначити, що приблизно три роки тому фахівцями Sharp була взята планка ефективності в 37,9% для однієї такої комірки площею 1,047 см², причому сама технологія розробляється японцями з 2000 року.

Вартість подібних високоефективних сонячних батарей з багатошарових модулів в десятки разів вище ніж у моделей з елементами з монолітного кремнію, найбільш широко поширених на сьогоднішній день в споживчому сегменті. Саме тому такі батареї використовуються в основному в космічних апаратах і інших важливих проектах, користь від яких переважує понесені витрати.

Компанія Sharp не збирається спочивати на лаврах, а планує ще більш активно розвивати напрямок багатошарових сонячних батарей з метою зниження їх вартості і, отже, розширення сфери застосування.

Джерело: SeeNews Renewables
Переглядів: 341 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close