09.07.02
Австралійські вчені встановили новий світовий рекорд ефективності сонячних батарей

      Як повідомляє ресурс CNET, австралійські вчені встановили новий рекорд в геліоенергетиці - створений ними пристрій піднімає планку ефективності перетворення сонячної енергії в електрику до неймовірно високої значення в 34,5%. Це новий світовий рекорд, який на 44% більше попереднього рекордного значення в 24%, досягнутого американською компанією Alta Devices.

Творцями пристрою є старший науковий співробітник Університету Нового Південного Уельсу (UNSW) Марк Ківерс і директор австралійського центру передовий фотовольтаїки (ACAP) при UNSW Мартін Грін. У 2014 році ця парочка зуміла досягти коефіцієнта перетворення енергії вище 40% шляхом використання, в числі іншого, спеціальних дзеркал-концентраторів. Але нова розробка вчених обходиться без них і розрахована на роботу при звичайному сонячному освітленні.

Принцип роботи пристрою показаний на зображенні нижче.

Сам пристрій складається з чотирьох об'єднаних між собою модулів площею 28 см2, укладених в призму. Проходячи через призму, сонячний промінь розділяється на чотири окремі світлові потоки за допомогою фотоелектричного приймача з чотирьох елементною структурою. Завдяки цьому, як стверджується, істотно збільшується кількість витягнутої з сонячного світла енергії.

На одній стороні скляної призми розташований кремнієвий осередок, на іншій - трирівневий фотоелектричний осередок. Цей осередок складається з трьох шарів, кожен з яких захоплює окремий світловий потік певною довжиною хвилі, за рахунок чого підвищується загальна ефективність. Останньою «інстанцією» є кремнієвий осередок, який витягає енергію з інфрачервоного випромінювання.

На жаль, в своєму нинішньому вигляді розробка непридатна для широкого застосування на дахах. Причина банальна - складна структура і неймовірно висока вартість виробництва у великих масштабах. Втім, команда працює над вирішенням цих технологічних перешкод, так що ймовірність появи установок з такою високою ефективністю, які можна буде монтувати на дах, висока.

Джерело: CNET
Переглядів: 342 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close