DVI

Середовище, 25.04.2018, 21.28.27
Головна » 2016 » Серпень » 31 » ЄС зажадав у Apple доплатити € 13 млрд податків з відсотками (+ € 1-2 млрд), недоотриманих по «ірландській схемі» за період з 2003 по 2014
14.00.47
ЄС зажадав у Apple доплатити € 13 млрд податків з відсотками (+ € 1-2 млрд), недоотриманих по «ірландській схемі» за період з 2003 по 2014

      Як очікувалося, Єврокомісія винесла своє рішення, визнавши податкову угоду Apple з владою Ірландії такою, що суперечить європейським законам. Нагадаємо, розслідування податкової угоди Apple з урядом Ірландії було розпочато ще в 2013 році.

За підрахунками Єврокомісії, угода з ірландським урядом дозволило Apple недоплатити податки в розмірі € 13 млрд за період з 2003 по 2014 роки. У документі сказано, що влада Ірландії повинні вимагати від американської компанії доплати цих податків з відсотками, а це ще додаткові € 1-2 млрд. Зазначена сума є не просто рекордною, вона затьмарює всі штрафи, які  коли-небудь що накладаються ЄС на Google, Microsoft і інших за порушення антимонопольного законодавства. Втім, коректніше в даному випадку буде говорити про «недоплачені за минулі періоди податки», а не про «штраф». Якщо в кінцевому підсумку Apple доведеться доплатити ці € 13 млрд євро податків, то це стане найбільшою подібною виплатою в історії Євросоюзу.

«Країни-члени ЄС не можуть надавати податкові переваги окремим компаніям - це суперечить законам Євросоюзу про державну підтримку», - йдеться в документі Єврокомісії.

В ЄС переконані, що податкові пільги, надані Apple урядом Ірландії, створили необґрунтовану перевагу для цієї компанії перед іншими учасниками ринку, які платили податки за звичайною ставкою. Уточнимо, що в Ірландії діє ставка податку в розмірі 12,5%, яка, до речі, і так є найменшою в країнах Європейського союзу. За даними звіту Єврокомісії, в 2003 році Apple платила податок на прибуток за ставкою в 1%, а до 2014 року ставка знизилася до 0,005%.

Цікаво, що уряд Ірландії вважає, що країна не надавала Apple ніяких переваг над іншими, а всі податки були виплачені американською компанією в повному обсязі.

Ресурс Reuters глава Мінфіну Ірландії Майкл Нунан заявив, що «повністю не згоден» з висновками Єврокомісії, а також оголосив про намір подати апеляцію.

Компанія Apple, в свою чергу, заявила, що рішення Єврокомісії зробить негативний ефект «на інвестиції і створення нових робочих місць в Європі». Apple підкреслила, що завжди платить свої борги всі належні податки в країнах, де працює. Само собою, Apple заявила, що буде оскаржувати рішення Єврокомісії, додавши, що впевнена в його скасування.

Джерело: Engadget і Meduza
Переглядів: 128 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: