DVI

Вівторок, 21.01.2020, 20.50.28
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Avto » Тюнинг » Розпірки і розтяжки
Розпірки і розтяжки
dviДата: Вівторок, 04.06.2013, 10.25.01 | Повідомлення # 1
Бог :-)
Група: Адміністратори
Повідомлення: 77Репутація: 32767  ±
Зауваження:  ±
Статус: Оффлайн

Дуже часто заглядаючи під капот тюнингованного автомобіля ми бачимо окрім доопрацьованого двигуна ще й незрозумілу палицю, яка з'єднує передні стійки між собою. Модний спік або непотрібний понт?

Довгий час у мене в голові крутилася думка, що цей тюнінг застосуємо до колгоспу, але коли почав копати глибше, усвідомив, що це не просто залізяка для прикраси підкапотного простору. Вона так само має практичне застосування ...
Так навіщо ж всі ці розпірки і розтяжки кузова?


Мабуть почнемо по порядку ...

Кузов автомобіля не цільно литий, а складається з окремих елементів. Якісь елементи приварюються один до одного, якісь прикручуються ... Як не крути, але в тих місцях, де вони кріпляться у кузова "слабкі місця". При русі відбуваються мікродеформації кузова, через що з часом автомобіль починає втрачати стійкість на дорозі. При русі по прямій це малопомітно, так що для драг рейсингу це не актуально, а от при перестроюванні на великих швидкостях (кільці) машина погано управляється.

Не хочу говорити про погане, але машину може повести настільки сильно, що Ви можете втратити управління над машиною і піддати своє життя небезпеці. Саме тому перше, що ми бачимо на машині - це розпірка передніх стійок. Вона обмежує деформацію кузова під час кручення. Саме цей показник дуже важливий, коли йдеться про точне і впевненому перестроюванні і проходженні зв'язок поворотів на високих швидкостях.

При інсталяції на передні стійки, розпірка повинна вільно надітися на шпильки верхніх опор стійок (на стакани). Для цього необхідно відкрутити всі видимі гайки на склянці, але дотримуючись певних правил. Перш за все, необхідно поставити автомобіль на рівному майданчику без ухилів. Якщо машина стоїть рівно і розпірка призначена саме під Ваш автомобіль, то все одягнеться без особливого геморою (не забудьте поставити шайби під розпіркою), роботи на 5-10 хвилин. Якщо ж отвори не заходять на шпильки і розбіжність всього 1-2 мм, то необхідно потягнути кузов автомобіля в потрібну сторону. В іншому випадку потрібна регульована розпірка.

Одягаємо, закручуємо всі гайки, милуємося і їдемо тестувати на трасі.

На мій погляд, регульована розпірка передніх стійок - це не те. Твердість кузову вона звичайно зрадить, але не ту, яку дасть суцільнолита розпірка.

Ходить міф, що розпірка передніх стійок при лобовому ударі запобігає зміщення двигуна в салон автомобіля ... Підтвердження цієї легенди я так в мережі і не знайшов (((

Розпірки бувають 2-х точкові або 3-х точкові:
    2-х точкова розпірка кріпиться на склянках;
    3-х точкова розпірка встановлюється на стакани + прикріплюється до кузова, що змушує робити додаткові отвори в кузові автомобіля для її надійної фіксації.


Принципових відмінностей на жаль не знаю. Якщо знайду - поділюся.

Розпірки ставляться не тільки на передні стійки, а й на задні ... Та й ще багато куди. Дивимося на картинку нижче:

Так само знайшов кілька анімованих зображень, які наочно показують, як веде себе автомобіль в тих чи інших умовах, з розпіркою і без:

до: Частина ударної дії передається на шасі, в результаті чого основу коліс і нижня частина важелів деформуються.


після: При використанні розтяжок передніх стійок і нижніх важелів, обидві сторони ударної дії будуть нейтралізовані.


Розпірка передніх стійок і нижніх важелів (при повороті):


до: Перенесення ваги і сили збираються на одній стороні, в результаті чого відхід з траєкторії і збільшення крену кузова.

після: Сила поширюється по розпірках, стійки і нижні важелі стабілізуються, що забезпечує упевнене керування автомобілем.


Распірка-стабілізатор поперечної стійкості:


до:При повороті, перенесення ваги зробить автомобіль менш стійким, викликаючи крен кузова і ускладнює повернення автомобіля на необхідну траєкторію.

після: Автомобіль з розпіркою-стабілізатором поперечної стійкості буде більш ефективно поглинати силу інерції автомобіля на поворотах, значно зменшити крен кузова і забезпечить високу стабільність в поворотах.


Бічні нижні розпірки кузова автомобіля:


До: На нерівній / вибоїстій дорозі, шасі щодо центральної частини автомобіля матимуть різні рівні з причини перенесення ваги між передньою і задньою віссю.

після:Автомобіль з бічними нижніми розпірками кузова стабілізує перенесення ваги між передньою і задньою віссю, він також може мінімізувати збиток від бокового удару.


Распорка крила:


до: На з'єднання між стійкою і переднім шасі впливають сили опору, внаслідок чого наноситься збиток шасі.

після: Распорка крила зміцнює корпус автомобіля, що продовжує термін служби шасі і забезпечує стабільну керованість авто.
Рекомендується для спортивних автомобілів.

Приклади використання розпірок на Хонді Сівік в кузові ЄК:


Багато хто скептично ставляться до розпірк і кажуть, що при аварії наприклад в переднє крило, деформується не одна стійка, а дві, саме через розтяжки передніх стійок. Але вибачте, Ви купуєте автомобіль, щоб його бити? Якщо так, то забудьте все, що написано в даному пості. Цей пост точно не для Вас.

Дуже буду радий доповненням і коментарями.
Форум » Avto » Тюнинг » Розпірки і розтяжки
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: