DVI

Вівторок, 21.01.2020, 20.54.36
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Avto » ВАЗ 2115 » Установка сигналізації Ваз 2113, Ваз 2114, Ваз 2115, Лада Са
Установка сигналізації Ваз 2113, Ваз 2114, Ваз 2115, Лада Са
dviДата: Середовище, 13.06.2012, 15.33.32 | Повідомлення # 1
Бог :-)
Група: Адміністратори
Повідомлення: 77Репутація: 32767  ±
Зауваження:  ±
Статус: Оффлайн


На автомобілях сімейства “Самара” c впрысковыми двигунами в заводських умовах встановлюється електронна противоугонная система АПС-4. Вона виключає пуск двигуна без попереднього прочитування коду з робочого кодового ключа і, таким чином, забезпечує додатковий захист автомобіля від несанкціонованого використання. Основним елементом системи є електронний блок – иммобилайзер. Після прочитування коду з ключа він перевіряє правильність коду і подає контроллеру системи управління двигуном сигнал про дозвіл пуску двигуна.

Охоронна сигналізація – це, передусім, система, що оповіщає власника про спробу проникнення в автомобіль ваз 2113. Сучасні сигналізації блокують окремі системи автомобіля (сигналізації виконують і противоугонные функції), а окрім цього, надають власникові автомобіля ряд сервісних функцій – від управління центральним замком за допомогою радіобрелка до включення габаритних ліхтарів або ближнього світла для пошуку машини на стоянці.

Для запобігання угону при мінімальних витратах найбільш ефективні саме иммобилайзеры. Проте, сигналізації помітно популярніше, оскільки саме ця група систем пропонує власникові найбільш широкий перелік зручностей.
Обов’язковими елементами сигналізації є радіобрелки – робочий і запасний

Функції, які реалізуються установкою системи сигналізації, можна розділити на службові і сервісні. До службових функцій відносяться розпізнавання спроб проникнення в машину, протидію угону і своєчасне сповіщення власника. Залежно від моделі сигналізації число службових функцій може доходити до декількох десятків. Сервісних функцій в дорогих моделях сигналізацій може бути не менше, ніж службових.
Центральний блок сигналізації з антеною

У простому варіанті система містить центральний блок (електронний блок управління), датчики відкриття капота і кришки багажника (двері задка), сирену, світлодіодний індикатор (світлодіод), радіобрелок і датчик удару. До складу системи також можуть входити електромагнітні реле, перемикач сервісного режиму (Valet), датчики контролю внутрішнього об’єму. Усі названі складові можуть виконуватися у вигляді окремих блоків і елементів або об’єднуватися в єдиний блок. Моноблочний принцип виконання сигналізації має як переваги, так і недоліки. Безумовно, моноблочне виконання спрощує монтаж, оскільки при такому варіанті застосовується значно менша кількість механічних і електричних з’єднань. З цієї ж причини можна говорити і про більшу надійність. Проте в цьому випадку певні обмеження накладаються на вибір місця розташування і кріплення самого блоку. При спробі розташувати систему як можна недоступний, як правило, жертвують хорошою чутністю сирени. Але головне, якщо викрадач дістанеться до моноблока, він дістане доступ до усіх ланцюгів системи. Особливо, якщо врахувати, що більшість з’єднань в системах сигналізації виконуються роз’ємними.

Сирени сигналізацій підрозділяються на автономні і неавтономні. Автономні сирени забезпечені вбудованим джерелом живлення. При порушенні цілісності дротів або розстикуванні роз’ємів такі сирени автоматично включаються на повну потужність. В якості автономного джерела живлення зазвичай використовуються акумулятори. Вони зарядилися від бортової мережі автомобіля і забезпечують автономну роботу сирени впродовж тривалого часу. Найчастіше автономні сирени мають спеціальний ключ для відключення при знятті або відключенні бортового електроживлення власником автомобіля.Брелок і передавач пейджераБрелок пейджера має кнопки включення і виключення. Дріт з прищіпкою служить не лише для того, щоб утримувати брелок на зв’язці ключів, але і є антеною

Ми придбали немоноблочную сигналізацію середнього класу без сирени. Додатково були придбані автономна сирена, мікрохвильовий (радарний) датчик контролю внутрішнього об’єму і пейджер.

Пейджер – пристрій, передавальний на брелок власника інформацію про стан охоронної системи. Пейджер корисний в тих випадках, коли власник знаходиться на досить великій від автомобіля відстані і не може почути сигнал сирени, що включилася.

Місце розташування антени в автомобілі ваз 2114 безпосередньо впливає на дальність дії сигналу брелка (за умови, що елементи живлення брелка не розряджені).

Перемикач сервісного режиму (Valet) є виносною кнопкою, яка служить для включення сервісного режиму, іншими словами, службового відключення сигналізації, і входить в комплект практично будь-якої системи. Цим перемикачем користуються при необхідності залишити машину на станції технічного обслуговування або у разі виходу з ладу або втрати брелка. Оскільки перемикачем може скористатися і викрадач, то встановлювати кнопку необхідно в закритому місці, відомому тільки водієві автомобіля ваз 2115.
Перемикач сервісного режиму (Valet)Джгути дротів з чотирьохконтактними колодками для підключення дворівневих ударного і микроволного датчиківДжгути дротів, по яких до центрального блоку подаються птиание (на фото у видно, що окремі ланцюги захищені запобіжниками), сигнали з датчиків відкриття капота і кришки багажника (двері задка), а також видаються імпульси управління на старанні пристрої: сирену, габаритні вогні і реле блокування різних систем двигуна. На одному з джгутів дротів знаходиться виносне реле блокування стартера

Світлодіод встановлюється в салоні автомобіля на видному місці і сигналізує не лише про те, включена або вимкнена система, але і про те, яким діям піддавався автомобіль. Крім того, світлодіод потрібний при програмуванні режимів роботи системи.
Світлодіодний індикатор – обов’язковий елемент сигналізації. Його призначення – інформувати власника про стан сигналізації і попереджати про наявність в машині охоронної системи

На корпусі датчика передбачено різьблення, гайки і стопорну шайбу для кріплення датчика. Цими ж гайками регулюється положення датчика для забезпечення чіткості його спрацьовування. При закритому капоті або багажнику кнопка датчика втоплена, при їх відкриванні кнопка під дією пружини займає верхнє положення, при цьому сигнальний дріт, підключений до датчика і сполучений з центральним блоком системи, замикається “на масу”. Таким чином в систему подається сигнал про те, що капот або багажник був відкритий.

Електроживлення підводиться до системи по червоному дроту із запобіжником, чорний дріт з’єднується з “масою”. Жовтий дріт подає до центрального блоку напругу +12 В при включеному запаленні. По наявності на жовтому дроті напруги система визначає, чи знаходиться водій в автомобілі. Якщо напруга є, то машина не буде поставлена на охорону автоматично (одна з програмованих функцій сигналізації ваз 2114), при цьому неможливо також поставити машину на охорону з радіобрелка.Датчик відкриття капота або багажника (двері задка), що є кнопковим вимикачем кінцевого типу

Вважається, що установку електронних систем сигналізації краще довірити фахівцям. Практика показує, що за наявності деяких навичок сигналізацію цілком можна встановити самостійно. В цьому випадку, якщо в дорозі автомобіль зупиниться саме із-за збоїв сигналізації, то будь-які проблеми з несправністю системи ви зможете вирішити самостійно.

Увесь процес установки умовно можна розділити на два етапи: кріплення елементів системи і електромонтаж. Найбільш трудомістка робота першого етапу – установка електроприводів замків дверей і багажника (див. Електроприводи замків дверей і Електропривод замку багажного відсіку).
Підключення джгута дротів живлення і блокування стартера до центрального блокуПідключення виносного датчика удару (шок – сенсора) до центрального блоку сигналізації ваз 2115Підключення до центрального блоку джгута дротів датчиків відкриття капота/кришки багажника (двері задка), дверей, а також сирени і габаритних вогнівЯкщо на центральному блоці є тільки одна колодка, а підключити треба два датчики, їх підключають паралельно

Світлодіодний індикатор і перемикач сервісного режиму підключаються до до центрального блоку через окремі колодки

Установку сигналізації показуємо на прикладі автомобіля ВАЗ 2115 з двигуном ВАЗ-2111.

Датчики відкриття капота і кришки багажника встановлюємо так, щоб вони замикалися (на “масу”) на початку відкривання.
Для установки датчика капота виготовляємо кронштейн з пластини кріплення електроприводу замку дверей.

Кронштейн згинаємо так, щоб його можна було закріпити в двох точках: гайкою на вільній шпильці поряд з шпилькою кріплення лівої верхньої опори стійки передньої підвіски і саморезом до щитка моторного відсіку. Свердлимо в кронштейні два отвори: одне – для установки датчика, інше – для кріплення кронштейна на шпильці.
Закріплюємо кронштейн саморезом...і гайкою М6.Вставляємо датчик в отвір кронштейна.

Положення датчика по висоті регулюємо верхньою гайкою.
Фіксуємо датчик в потрібному положенні.

За допомогою омметра перевіряємо надійність з’єднання датчика з “масою” при відкритому капоті.

Аналогічно встановлюємо датчик відкриття дверей задка (кришки багажника). Датчик монтуємо усередині багажного відсіку: він буде захищений від несприятливої дії довкілля.

На автомобілі ВАЗ-2115 датчик відкриття кришки багажника встановлений на заводі-виготівнику, тому досить лише під’єднати його дріт до сигналізації.
Сирену в “самарах” зручно встановити в моторному відсіку ліворуч на щитку передка.

Для кріплення кронштейна сирени треба просвердлити в щитку передка два отвори. При свердлінні другого отвору використовуємо як шаблон сам кронштейн.
Для установки кронштейна поєднуємо його отвори з отворами в щитку передка. Вставляємо в отвори болти, від руки завертаємо гайки і по черзі затягуємо їх Гайковим ключем, утримуючи головки болтів від провертання ключем тієї ж розмірності.Вставляємо в пази корпуси сирени спеціальні болти кріплення до кронштейна.Затягуємо гайки кріплення сирени до кронштейна.

Зусилля затягування не має бути занадто великим, оскільки корпус сирени виконаний з пластмаси і його легко пошкодити.

Рупор сирени має бути спрямований вниз. Цим запобігає попадання вологи всередину корпусу.

На автомобілі ваз 2113 з карбюраторним двигуном сирену можна закріпити на щитку передка справа.

Мікрохвильовий датчик бажано розмістити ближче до середини салону автомобіля під облицюванням тунеля підлоги.
Знімаємо чохол важеля перемикання передач.Підчепивши викруткою, витягаємо заглушку.Хрестоподібною викруткою відвертаємо два самореза кріплення облицювання тунеля підлоги до щитка панелі приладів : один саморез ліворуч,.

.а інший – справа.

Зрушивши ліве переднє сидіння вперед до упору (на фото сидіння для наочності зняте),.
.хрестоподібною викруткою відвертаємо саморез лівого заднього кріплення облицювання тунеля підлоги.

Аналогічно відвертаємо правий саморез.
Підводимо і зрушуємо назад облицювання тунеля підлоги, виводячи з її отворів важелі перемикання передач і гальма стоянки.

При цьому фіксатори на щитку панелі приладів повинні вийти з прорізів в облицюванні тунеля підлоги.
[img]Знімаємо облицювання тунеля підлоги.[/img]

Корпус мікрохвильового датчика кріпимо до підлоги саморезами.

Дроти датчика прокладаємо до центрального блоку сигналізації по підлозі. Встановлюємо облицювання тунеля підлоги.
При такій установці датчика забезпечується можливість регулювання його чутливості через отвір в облицюванні тунеля підлоги. Отвір в облицюванні після регулювання датчика закриваємо пластмасовою заглушкою.

Кріплення датчика удару має бути жорстким, щоб датчик міг добре сприймати дію на кузов автомобіля (наприклад, при розбиванні скла). Датчик має бути розташований якнайдалі від воздуховодов отопителя і захищений від прямого попадання сонячних променів.
Датчик удару кріпимо саморезами до кузова під панеллю приладів, поряд з ручкою відкривання капота так, щоб була можливість доступу до потенціометрів регулювання чутливості датчика.Для установки світлодіодного індикатора свердлимо в облицюванні панелі приладів отвір.

Протягуємо дроти світлодіодного індикатора з колодкою в отвір.
Вставляємо в отвір світлодіодний індикатор. Корпус індикатора повинен входити в отвір з невеликим натягом.

Перемикач сервісного режиму встановлюємо в місці, яке буде відоме тільки вам.

Наприклад, знявши заглушку отвору невживаної в цій комплектації автомобіля кнопки на панелі приладів (варіант – на тунелі підлоги),.
.встановлюємо кнопку в корпус заглушки.

Тепер для того, щоб скористатися кнопкою сервісного перемикача, досить витягнути заглушку пальцями.

Однією з функцій охоронної сигналізації є можливість блокування електроланцюгів автомобіля, що відповідають за роботу двигуна. Наприклад, можна блокувати ланцюг стартера, що найчастіше і пропонується в керівництві по установці сигналізації.

У автомобілі з уприскуванням палива можна блокувати ланцюги живлення модуля запалення, форсунок, паливного насоса. Ще один варіант – розімкнути ланцюг датчика положення колінчастого валу.

Підключення до сигналізації габаритних вогнів, ламп освітлення салону, центрального замку дверей (див. Електроприводи замків дверей), електроприводу замку багажного відсіку (див. Електропривод замку багажного відсіку) виконуємо згідно з керівництвом по установці сигналізації.

Центральний блок може бути встановлений на тому ж кронштейні, на якому встановлений контроллер системи уприскування палива. Для кріплення блоку використовуємо саморезы або двосторонній скотч.

Після установки елементів сигналізації встановлюємо в салоні автомобіля передавач пейджера.

Знежирюємо поверхню вітрового скла перед установкою передавача і,.
.знявши захисну плівку з корпусу передавача,..кріпимо його до вітрового скла паралельно правій передній стійці даху.

Дроти передавача прокладаємо під облицюванням передньої стійки.
Вибраний нами передавач пейджера також зручно розмістити в кишені сонце захисного козирка.Для цього, знявши козирок, простягаємо сталевим дротом дроту передавача під оббивкою козирка.Поміщаємо передавач в кишеню сонцезахисного козирка.

Встановлюємо на місце сонцезахисний козирок.

Тепер передавач прихований від сторонніх очей, і з’явилася можливість міняти дальність дії передавача. Перед постановкою автомобіля на охорону переводимо козирок в нижнє положення – передавач розташовується далі від металевих панелей кузова автомобіля, і радіус дії пейджера зростає.

Дроти передавача пейджера підключаємо відповідно до інструкції по установці: чорний дріт – до “маси”, червоний – до виведення центрального блоку сигналізації для підключення сирени.

Дроти сигналізації по можливості укладаємо уздовж заводських джгутів і кріпимо до них пластмасовими хомутами. Дроти сирени і кінцевого вимикача капота протягуємо через гумову втулку в щитку передка. Втулка захищає ізоляцію дротів від перетирання об кромки отвору.
Місця під’єднування дротів сигналізації до заводської проводки автомобіля добре захистити чорною ізоляційною стрічкою, що відповідає кольору обплетення заводських джгутів.

При монтажі іншого додаткового устаткування (электростеклоподъемники, система звуковідтворення і так далі) використовуйте ізоляційну стрічку інших кольорів.
Після часу ця нехитра порада допоможе вам при ремонті або установці чергового пристрою не переплутати між собою з’єднання.

Під’єднування дротів виконуємо відповідно до електричної схеми, приведеної в керівництві по установці сигналізації, і схеми електроустаткування автомобіля.

Антенний дріт сигналізації прокладаємо під облицюванням стійки даху або під панеллю приладів.

Під’єднавши клему “мінусового” дроту до виведення акумуляторної батареї, перевіряємо роботу сигналізації і настроюємо її систему відповідно до інструкції з експлуатації.

Контакти кінцевих вимикачів дверей і датчиків відкриття капота і багажника в процесі експлуатації окислюються. Це може стати причиною збоїв в роботі сигналізації. Тому періодично слід перевіряти їх працездатність.
Форум » Avto » ВАЗ 2115 » Установка сигналізації Ваз 2113, Ваз 2114, Ваз 2115, Лада Са
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: