DVI

Вівторок, 22.05.2018, 15.15.40
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Avto » Чи знали ви що ... » Обираємо повний привід
Обираємо повний привід
dviДата: Вівторок, 06.09.2011, 20.58.12 | Повідомлення # 1
Бог :-)
Група: Адміністратори
Повідомлення: 77Репутація: 32767  ±
Зауваження:  ±
Статус: Оффлайн
Складні погодні умови нинішньої зими знову звернули увагу більшості власників так званих моноприводів на сегмент повнопривідних автомобілів. Який тип повного приводу вибрати і як його потім краще використовувати, ми спробуємо з'ясувати в цій статті.

Придивляючись до повнопривідників, необхідно чітко уявляти для яких цілей вам потрібен джип

Здавалося б, що може бути взимку краще за старий добрий УАЗ? Проте на практиці виявляється, що це просто великий і незграбний в умовах ожеледеці задньоприводний автомобіль, що допускає лише короткочасне підключення повного приводу в складних дорожніх умовах. Така схема роботи повного приводу одержала назву Part Time, що можна перекласти як «частковий».

Значно зручніша в умовах зими схема залучення повного приводу через міжосьовий диференціал, із можливістю його блокування. Так званий Full-time, або «постійний», що означає використання повного приводу постійно. Типовим представником такої схеми є «Нива».


Найпоширеніший принцип повного приводу, використовуваний у більшості міських кросоверів - On demand, це означає активацію всіх чотирьох коліс «на вимогу». На практиці це означає, що постійно задіяна лише передня або задня вісь, а підключення другої пари коліс здійснюється автоматично, у випадку пробуксовки ведучих. На слизькому покритті цей алгоритм роботи цілком допустимий, а от у більш складних дорожніх умовах така схема роботи повного приводу неефективна. Поки автоматика підключить другу вісь, машина встигне закопатися в пухкий ґрунт. Представником такої схеми ввімкнення повного приводу є Toyota RAV4 третього покоління.

Існують різні варіації реалізації повного приводу в сучасних автомобілях, що використовують наведені вище алгоритми в тих або інших інтерпретаціях. Як приклад можна навести трансмісію Super Select, вперше застосовану на серійних автомобілях компанією Mitsubishi. Ця схема вдало поєднує вище згадані Part Time і Full-time, даючи змогу вибрати найзручніший режим руху, залежно від конкретних дорожніх умов.

Який режим трансмісії вибрати?

Це питання актуальне для власників автомобілів із приводом типу Part Time і Full-time, де є можливість вручну вибирати режим роботи трансмісії. Власникам кросоверів з автоматичним підключенням повного приводу залишається довіритися електроніці та не заїжджати в серйозне бездоріжжя.


Багато власників «справжніх джипів», оснащених системою Part Time, постають перед дилемою: їздити взимку на задньому приводі чи задіяти повний? В інструкції для експлуатації зазвичай сказано лише про те, що експлуатація повного приводу на сухому твердому покритті не допускається. А управляти важкою задньоприводною машиною з високим центром ваги, та ще й в умовах ожеледі, зовсім некомфортно.

У цьому випадку можна порадити тимчасове ввімкнення переднього моста при розгоні, прямолінійному русі по слизькому покриттю, а також на зледенілих підйомах і спусках. Але в поворотах жорстко підключений повний привід робить машину погано керованою та значно збільшує радіус повороту. З'являється так звана недостатня поворотність.

Впоратися з нею в екстреній ситуації можна лише короткочасним вимкненням зчеплення, щоб дати можливість колесам котитися з різною швидкістю та знову знайти зчеплення з дорожнім покриттям. А от поширена помилка, що полягає у ще більшому дотягнення керма у бік повороту, лише погіршить ситуацію.

Усе вищесказане так само стосується й приводу Full-time - міжосьовий диференціал можна блокувати тільки для подолання складних ділянок дороги. Водночас автомобілі з короткою колісною базою («Нива», Suzuki Jimny) можуть експлуатуватися в зимових умовах із жорстко зв'язаними між собою осями. Їх коротка база та мала вага більше нівелюють виникнення негативних сил, а от плюси повного приводу, навпаки, переважають.

Який тип приводу кращий?


Це залежить від того, в яких умовах ви використовуватимете автомобіль і які цілі перед собою ставите. Саме під певний попит і підлаштовуються виробники. За суто міської експлуатації з нечастими виїздами на пікнік по умовному бездоріжжю, пріоритет слід віддати економічності та простоті використання приводу на зразок On demand. Саме такі машини й найбільш популярні.

За бажання одержати трохи більше позашляхових можливостей, але зберегти переваги міського кросовера, є сенс розглянути варіант постійного повного приводу з блокованим міжосьовим диференціалом. Таким чином, ви одержите доволі універсальний автомобіль, що поєднує хорошу керованість на шосе з цілком пристойною прохідністю по бездоріжжю. Але платити за це доведеться великою витратою пального.


А для тих, хто з тих або інших причин регулярно виїжджає «місити болото», потрібен рамний позашляховик із жорстко під'єднуваними мостами та можливістю блокування заднього міжколісного диференціалу. Для універсального використання такої машини бажана наявність трансмісійної схеми активації повного приводу на зразок згаданої нами Super Select. Такі автомобілі представлені в лінійці провідних світових виробників (Mercedes-Benz Gelandewagen, Pajero Wagon, Range Rover тощо), щоправда, вартість цих «всюдиходів» дає змогу купити два та більше простіших автомобілів, але для різних умов експлуатації.

Резюме

Тож придивляючись до повнопривідного сегмента автомобілів, необхідно чітко уявляти, з якою метою ви його берете та бездоріжжя якої складності ви на ньому долатимете. Можливо, для повсякденних поїздок вам найкраще підійде «бюджетний» кросовер, а для виїздів на риболовлю та полювання є сенс додатково купити недорогий російський або китайський джип.
Форум » Avto » Чи знали ви що ... » Обираємо повний привід
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: