[ Оновлені теми · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » ПК » Відеокарти » Що таке відеокарта (відеоадаптер)?
Що таке відеокарта (відеоадаптер)?
dviДата: Четвер, 16.06.2011, 11.30.35 | Повідомлення # 1
Бог :-)
Група: Адміністратори
Повідомлення: 77Репутація: 32767  ±
Зауваження:  ±
Статус: Оффлайн
Конфігурація залізної складової персонального комп’ютера має на увазі наявність відеокарти, а також безліч інших деталей, необхідних для функціонування усього пристрою. Відеоадаптер або відеокарта є мікросхемою, за допомогою якої на комп’ютері можливий перегляд графіки і відео. Якщо конфігурація вашого ПК не має на увазі наявності відеокарти, то про установку яких-небудь ігор або сучасних програм не може бути і мови. Ось чому про те, як вибрати відеокарту, треба потурбуватися заздалегідь, ще до придбання ПК. Адже саме відеоадаптер відповідає за виведення інформації на монітор ПК.

Як вибрати відеокарту?

Передусім, перш ніж вирішувати, яку відеокарту вибрати, ви повинні знати, що відеоадаптери класифікують на два види – AGP і PCI. Перший тип відеокарт вже дещо застарів і відрізняється від другого наявністю двох вирізів для вставки на материнську плату. Тоді як PCI має всього один виріз. Іншими словами, в роз’єм на материнській платі для відеокарти PCI не можна вставити AGP відеокарту, і навпаки. Тобто, якщо ви вирішили змінити відеокарту на своєму функціонуючому комп’ютері, то обов’язково звернете увагу на тип відеокарти і материнської плати. Адже якщо ви придбаєте відеокарту іншого типу, доведеться або міняти материнську плату, або тільки що куплену відеокарту покласти на далеку полицю для збору пилу.

Що ще треба знати, щоб відповісти на питання “яку відеокарту вибрати”? Важливими характеристиками відеоадаптерів є об’єм їх пам’яті і швидкість шини. Перший показник вимірюється в МВ, а другий – в бітах в секунду.

Яку відеокарту вибрати для свого ПК?Якщо ви не граєте в ігри і абсолютно байдужі до сучасних барвистим шутерам, аркадам і стратегіям, то вам цілком вистачить звичайного недорогого відеоадаптера. Відеокарта малої потужності обробляє ігри з цілком стерпною графікою. Крім того, не забудьте про те, що можна купити материнську плату зі вбудованою відеокартою, яка теж непогано відтворює графіку комп’ютерних ігор. До того ж дивитися фільми і відео на ПК можна навіть з самою бюджетною відеокартою. Проте швидкість шини відеоадаптера навіть в цьому випадку має бути не менше 128 Мб. Втім, карти з меншими показниками сьогодні навіть не продаються. Єдина зона ризику – б\у залізо.

Яку відеокарту вибрати для ігор? Для ігор підійде відеокарта не менше 128 Мб відеопам’яті. А об’єм пам’яті ви вільні вибирати самі.

Якщо ви плануєте обробляти відео або займатися графічним дизайном, то вам знадобиться відеокарта з відеопам’яттю від 256 Мб.

Розвиток комп’ютерних технологій настільки швидко прогресує, що вже сьогодні досить проблематично знайти відеокарту швидкістю 128 Мб. Саме тому ніхто не дасть гарантій, що куплений вами учора ПК з відеокартою на 128 Мб завтра підлягатиме ремонту. Тому доцільно купувати ПК з невеликим запасом. Наприклад, якщо у вашому комп’ютері стоятиме відеокарта на 256 Мб, то шансів з часом без проблем замінити відеокарту, що вийшла з ладу, набагато більше, ніж відеокарту на 32 Мб. До речі, остання сьогодні є справжнім раритетом.

Як вибрати відеокарту, або про роздільну здатність і частоту оновлення відеокарти

Відображувати інформацію на моніторі ПК можна в різних режимах. Наприклад, на екрані монітора можна показати одночасно 10 або 30 предметів. Це і є роздільна здатність екрану. Наприклад, дозвіл 640х480 говорить про те, що на екрані монітора відеокарта розмістить зображення розміром 640 на 480 точок. Чим вище дозвіл, тим дрібніше зображення буде розміщено на екрані, але тим більший шматок його поміститься. Втім, більшість сучасних відеокарт мають дозвіл 1280х1024 і більше.

Що стосується параметра частоти зміни кадрів або оновлення інформації на екрані, то це серйозніша характеристика. Адже від неї залежить навантаження на зір. Євростандарт відмічає, що частота зміни кадру на екрані сучасного монітора має бути не менше 85 кадрів в секунду. Як вибрати відеокарту з нормальною частотою зміни кадрів? Що краще – 640х480х100Гц або 1280х1024х60Гц? В цьому випадку вихід тільки один: діставши доступ до комп’ютера, настроїти дозвіл екрану, який подобається вам найбільше. Запам’ятати його значення, наприклад, 1280х1024 і шукати в магазинах відеокарту з таким дозволом, яка б підтримувала частоту зміни кадрів не менше 85 Гц.

Яку відеокарту вибрати для ігор, роботи або навчання, або про виробників і ціни

У плані цін варто запам’ятати одне золоте правило: не варто вибирати те, що дорожче, чисто з принципу. Адже через п’ять років навіть найдорожча відеокарта стане “морально застарілою моделлю”. І коштувати вона буде сущі дурниці. Отже таке вкладення засобів безрозсудне. Орієнтуйтеся на середні цінові рішення.

А тепер про виробників. Одними з лідируючих брендів на вітчизняному ринку відеокарт визнані компанії ATI (Radeon) і nVidia (GeForce). Відеокарти цих виробників є в кожному магазині, що торгує комп’ютерною технікою. Зрозуміло, що окрім цих виробників на вітчизняному ринку немало і інших. Проте не варто довіряти продукції маловідомих фірм. Адже в процесі установки або експлуатації відеокарти невідомого виробника може виникнути конфлікт з цим устаткуванням. Та і співвідношення “ціна: якість” у випадках з невідомими брендами не відома. До того ж ці статистики підтверджують, що найчастіше саме відеокарти невідомих виробників конфліктують з іншою залізною начинкою ПК. Ми не агітуємо купувати відеокарти саме цих двох виробників. Проте констатуємо той факт, що на сьогоднішній момент їх продукція об’єктивно названа кращою. А ось в ціновому рішенні відеокарти з аналогічними параметрами цих двох виробників можуть істотно відрізнятися. Так от тут дамо одну раду: якість відеокарт ATI і nVidia приблизно однакова, різниця лише в ціні.
Форум » ПК » Відеокарти » Що таке відеокарта (відеоадаптер)?
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

close