- Існує наука про поцілунки, яка називається філематологією.
- Губи в 100 разів чутливіша, ніж подушечки пальців. Навіть геніталії не володіють такою чутливістю, як у губи.
- Приблизно дві третини людей схиляють при поцілунку голову вправо.
- З 5 на 6 липня 2005 одна пара в Лондоні стулила губи на 31 годину і 30 з половиною хвилин, що стало найдовшим зареєстрованим поцілунком в світі.
- Найважливіший для поцілунку м'яз, на латині «orbicularis oris», також відомий, як м'яз для поцілунків. Саме він змушує губи видавати чмокаючий звук.
- Під «французькою» поцілунку бере участь 34 лицьових м'язів, а в «похмурому» поцілунку бере участь тільки два мускула.
- Назва «французький поцілунок» прийшло в англійську мову в 1923 році як інсинуація, пов'язана з французькою культурою, яка вважалася пов'язаної тільки з сексом. У Франції це називалося мовними або «душевним» поцілунком, тому що якщо робити його правильно, то вважалося, що дві душі зливаються. Справді, в деяких древніх культурах вважалося, що при поцілунку «рот в рот» дві душі змішуються в одну.
- Пристрасний поцілунок спалює 6, 5 калорій у хвилину.
- Деякі жінки при поцілунку досягають оргазму.
- Вчені вважають, що при поцілунку відбувається процес обміну солями і секретами сальних залоз організмів, які встановлюють між коханцями родинні зв'язки, приблизно так само, як і у птахів. Під час парування деякі птахи передають пережовану їжу партнеру протилежної статі, вкладаючи дзьоб в дзьоб. Якщо видалити у птаха сальні залози, її партнер втратить до неї інтерес.
- Поцілунки корисні для зубів. Під час поцілунку посилюється приплив слини в рот, і зуби отримують щось подібне антибактеріальної ванни.
- Середньовічний японський манускрипт застерігає чоловіків від поцілунку від глибокого поцілунку під час жіночого оргазму, так як жінка в пориві пристрасті в цей момент може відкусити партнеру мову.
- Відповідно до одного з досліджень багато чоловіків більш розбірливі в поцілунках, ніж в сполученні. Вони вважають, що поцілунки свідчать про більшу любові, ніж коїтус.
|