15.28.50
У США протестували можливість застосування чотириногих роботів для патрулювання кордону
      Незабаром на допомогу прикордонним силам США можуть бути направлені роботи-собаки. Міністерство внутрішньої безпеки (DHS) поділилося подробицями випробувань чотириногих роботів на південному кордоні. Машини проходять випробування у різних цілях, орієнтованих на спостереження.

Як заявляє програмний менеджер відділу досліджень і розробок DHS Бренда Лонг, південний кордон США може бути непридатним місцем для людини і тварини, тому в цих умовах можуть досягти успіху автоматизовані машини наземного спостереження (AGSV - Automated Ground Surveillance Vehicles).

Використані чотириногі роботи створені компанією Ghost Robotics. Найбільш популярна модель Ghost Robotics – Ghost Vision 60 – має висоту 76 см, вага 32 кг та може пройти більше 12 км за 3 години на одному заряді батареї. Машина може пересуватися автономно або управлятися вручну. При необхідності вона може нести корисне навантаження різних типів, включаючи тепловізійні камери та камери нічного бачення. У минулому Ghost Robotics демонструвала навіть прототипи, оснащені зброєю. Хоча немає свідчень, що DHS тестує такі корисні навантаження.

Під час тестування можливості використання роботів-собак на кордоні машини були випробувані для зовнішньої сторожової служби. Вони автономно патрулювали попередньо встановлені дорожні точки з камерами та датчиками. Також вони використовувалися для огляду вагонів поїздів на станціях, у тому числі під вагонами. Додатково вони застосовувалися для перевірки житлових будинків, у тому числі у «сценарії, що імітує зустріч із потенційно ворожими людьми». Основна привабливість цих чотириногих роботів полягає в тому, що, на відміну від гусеничних або колісних машин, вони можуть переміщатися в будь-якому середовищі, доступному людині, включаючи сходи, сходи, круті пагорби та кам'янисту місцевість.

У DHS зазначають, що випробування пройшли успішно і що робота з машинами буде продовжена. Проте не уточнюється, коли почнеться їхнє повноцінне впровадження. DHS порівнює розгортання собак-роботів на кордоні з безпілотниками - як "помножувачі сили", які можуть доповнювати роботу агентів-людей.

Зазначимо, раніше чотириногі роботи використовувалися для потреб правоохоронних органів, але поліція Нью-Йорка відмовилася від використання робота Spot під тиском громадської думки.

Джерело: The Verge
Переглядів: 172 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close