15.55.56
Трильйони доларів Зімбабве
Трильйони доларів Зімбабве

                Думаєте, трильйон доларів це дуже багато? Ні, не особливо, за ці гроші в Зімбабве навіть сосиску в кінці останньої декади 21-го століття не можна було купити. Справа в тому, що в цій країні вже немає власної валюти, але коли вона була, то дорожче самої купюри коштувала папір, на якій купюра була надрукована. Всі проблеми почалися після того, як до влади прийшов Мугабе, який почав безліч реформ. З 2005 по 2009 рік валюта країни знецінилася в мільйони разів. 

Так, у 1987 році за один зімбабвійський долар коштував приблизно півтора американських доларів. З тих пір долар Зімбабве падав і падав, але не дуже вже стрімко. Ситуація була прийнятна. Так, в 2005 році ця валюта оцінювалася вже в співвідношенні 1000 зімбабвійських доларів до одного фунта стерлінгів. Все б нічого, ніхто особливо не обурювався. Але уряд країни вирішив провести деномінацію. У серпні 2006 року монетний двір цієї країни випустив деномінований долар, вартість якого дорівнювала 1000 колишнім доларам.

При цьому деномінований долар не був нічим забезпечений. У результаті почалося стрімке падіння цієї одиниці. І ось, через рік, в 2007 році, зімбабвійський долар коштував уже дуже мало. Так, за один звичайний долар давали вже 30 000 доларів зімбабвійських. Падіння тривало, так що вже до наступного року почали випускати купюри в сотні трильйонів (!) Доларів. Уряд знову вирішило провести деномінацію. У підсумку все це призвело до чергового падіння валюти, і до різкого зростання цін. Наприклад, нещасний хот-дог коштував приблизно 30 мільйонів доларів. А трохи пізніше хліб став коштувати 10 мільйонів доларів, при цьому звичайне пиво коштувало 100 000 000 000.

Ще через рік уряд провело ще одну деномінацію, і ситуація знову повторилася. В результаті всього цього для оплати продуктів припадало в прямому сенсі слова носити з собою валізи паперових грошей. І адже вранці ціна могла бути однією, а ввечері - вже в 10 разів вище. Наслідком подібних дій уряду Зімбабве стало припинення існування національної валюти. Тепер в цій країні продукти і послуги оплачуються доларами американськими. Ну а що, теж непоганий висновок.

Ну, а якщо ви думаєте, що в Зімбабве все погано, варто згадати Угорщину середини 20-го століття. Тоді, в 1946 році, в обороті була купюра номіналом в 20 октілліонов. Це цифра з величезною кількістю нулів. І ці октілліони коштували приблизно 5 центів США.
Переглядів: 475 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close