13.52.09 Словацький аеромобіль AirCar отримав дозвіл на польоти | |
![]() Після першого польоту в кінці 2020 року і перельоту між містами в червні минулого року, літаючий автомобіль AirCar компанії Klein Vision, що трансформується, отримав сертифікат льотної придатності Словацького транспортного управління. Поки що лише в експериментальній категорії, пише New Atlas.
Klein Vision має намір подати заявку на сертифікат EASA CS-23 (для літаків нормальної, службової, пілотажної та приміської категорій), а також на отримання дозволу M1 для руху дорогами загального користування. Але це обійдеться компанії набагато дорожче, тому що знадобиться три одиниці транспорту, оскільки він руйнуватиметься в процесі сертифікації.
У 2016 році професор Штефан Кляйн закінчив роботу в словацькій авіабудівній компанії Aeromobil і почав працювати над своїм власним літаючим автомобілем. З того часу команда з восьми осіб напрацювала близько 100 тис. людино-годин, щоб перетворити креслення на комп'ютерні моделі та робочі прототипи. В даний час AirCar налітав понад 70 годин випробувальних польотів відповідно до стандартів Європейського агентства з авіаційної безпеки (EASA), включаючи 200 зльотів та посадок, у тому числі по пересіченій місцевості. Лише після цього аеромобіль отримав сертифікат льотної придатності. AirCar складається з кількох функціональних блоків. Крила, хвіст та інші необхідні для польоту деталі корпусу – висувні чи розкладні. AirCar зроблений переважно із передових композитних матеріалів, які виготовлені сертифікованою словацькою компанією SK MODEL. Прототип літаючого автомобіля AirCar був представлений широкому загалу 5 листопада 2019 року на China International Import Expo в Шанхаї. AirCar Prototype 1 оснащений 1,6-літровим чотирициліндровим двигуном внутрішнього згоряння BMW потужністю 140 к.с., фіксованим повітряним гвинтом та страхувальним парашутом. Злітна швидкість аеромобіля 115 км/год, крейсерська -180 км при 2800 об/хв, а швидкість шосе перевищує 160 км/год. Передсерійний зразок AirCar Prototype 2 буде обладнаний двигуном потужністю 300 л. (компанія тестує мотор Adept Airmotiv) і гвинтом, що регулюється, зможе досягати крейсерської швидкості 300 км/год і отримає запас ходу до 1000 км. Klein Vision також розглядає створення не лише двомісної версії, а й для чотирьох пасажирів, з двома двигунами, амфібії. | |
|
Всього коментарів: 0 | |