15.24.54
Скільки живуть інтелектуали?
Скільки живуть інтелектуали?

              Вже досить давно мене цікавить питання - наскільки тісно пов'язані інтелект і тривалість життя? Звичайно, я розумію, що залежність є, але вона настільки, можна сказати, розбавлена додатковими факторами, що прямо відповісти на це питання поки не можна. 
Проте ж, не будучи вченим-геронтологом, мною підмічено, що люди, які ведуть інтелектуальний, якщо так можна висловитися, спосіб життя, живуть набагато довше, ніж ті, хто не приділяє особливої уваги розвитку розумових здібностей, або хоча б підтримання їх. Цією статтею мені б хотілося відкрити дружню дискусію на тему «Наскільки середня тривалість життя залежить від інтелекту людини». 

Ймовірно, варто було поставити трохи інший напрям дискусії - наприклад, наскільки наш спосіб життя впливає на тривалість життя.

Проте ж варто трохи поміркувати над усім цим, і стає ясно, що все ж саме інтелект є наріжним каменем тривалості життя. Перш, ніж почати обговорення даного питання, давайте спочатку визначимося з самим терміном «тривалість життя».

Отже, тривалість життя людини, згідно з тією ж Вікіпедії - це час між народженням і смертю. Було б трохи некоректно використовувати варіант "середньої температури по лікарні", розраховуючи середній показник тривалості життя з включенням даних по дитячій смертності (хоча саме так і поступає велика частина авторів).

Давайте спробуємо використовувати термін "середня тривалість життя", розуміючи під цим тривалість життя людини, який вже досяг п'ятирічного віку. Останній варіант різко зближує далеке минуле і наші дні, так само як і «відсталі» країни сучасності з країнами цілком «просунутими».

Дитяча смертність дуже сильно впливає на показник загальної тривалості життя в будь-якій країні - адже, якщо медицина не особливо розвинена, то діти помирають дуже часто, в результаті чого показник середньої тривалості життя знижується. Ну, наприклад, візьмемо одного старого, який помер у віці 100 років і п'ятьох немовлят, що померли у віці 2 років. 2 +2 +2 +2 +2 +1006 = 18 - середня тривалість життя в такому, з дозволу сказати, суспільстві. Як вам така цифра?

Саме висока дитяча смертність у минулому впливає на дані про те, що, нібито, у Стародавній Греції мало хто доживав навіть до 35. Це далеко не так, як і твердження про те, що Олександр Македонський, досягнувши 30-річчя, уже вважався старим. Звичайно ж, ні. Але дітей в той час вмирало величезна кількість, тому й виходять такі цифри.

Думаю, з терміном ми розібралися. Тепер давайте перейдемо безпосередньо до обговорення питання залежності тривалості життя від інтелекту та освіти. Так, лише в сукупності, і ніяк інакше. Деякі читачі можуть заперечити, що нелогічним буде розглядати саме таку залежність, а краще було б розглядати залежність між тривалістю життя і способом життя. Насправді, головним фактором все ж є утворення та інтелект, а не спосіб життя, оскільки переважна більшість людей, які живуть добре, мають досить високий рівень інтелекту і прагнення вчитися, розвивати свій мозок (нехай освіта однобоко, і включає тільки вивчення біржових показників , проте ж це все ж тренування розумових здібностей).

Розвинені розумові здібності, хорошу освіту в більшості випадків ведуть до того, що людина рано чи пізно починає вести здоровий спосіб життя, піклуючись про своє здоров'я.

Деякі вчені проводять паралель між забезпеченістю і тривалістю життя, стверджуючи, що люди з достатком живуть більше за інших. Але ж просто багатство нічого не вирішує.

За даними фахівців з Британської ради соціальних і економічних досліджень, заможні люди живуть довше, це дійсно так. Але от ці ж вчені стверджують, що ті, хто не тільки багатий, але і освічений, рідше страждають від депресій, високого тиску, діабету і ожиріння - всіх тих недуг, які скорочують загальну тривалість життя.

Найбільш виражені відмінності в стані здоров'я і тривалості життя, викликані соціально економічним статусом у вікових групах 50-60 років. Для того щоб наочно відобразити таку залежність, давайте згадаємо, як виглядають дідусі та бабусі, які сидять у кожного перед під'їздом, і викладачі середнього та старшого віку в університетах та школах. Зазвичай останні зберігають ясний розум і здатність мислити до глибокої старості, а ось у тих, хто просиджує цілими днями на одному місці, дивлячись у віконце, регрес очевидний.

Різниця помітно навіть зовні - «інтелектуали», так надалі пропоную називати тих, хто веде активний (і фізично, і розумово) спосіб життя, виглядають набагато молодше, ніж їх ровесники, які забули про існування такої важливої ​​речі, як мозок, ще в молодості .

Навіть в давнину, коли люди все ж жили небагато менше, ніж зараз, тривалість життя інтелектуалів дивує навіть нас. Ось невеликий списочок для ознайомлення:

Піттак, тиран Мітілени - близько 80 років.
Солон, державний діяч - близько 70.
Пісістрат, тиран Афін - 73.
Ксенофан, філософ - близько 92.
Піфагор - близько 80.
Анаксимен, філософ - близько 70.
Парменід, філософ - близько 95.
Арістід, воєначальник - близько 72.
Анаксагор, філософ - близько 72.
Софокл, драматург - близько 90.
Евріпід, драматург - близько 76.
Горгій, філософ - 105 - 109.
Сократ (страчений) - 70 років.
Гіппократ, лікар - 90 або 100.
Демокріт, філософ - 90 або 100.
Антисфен, філософ - близько 80.
Ксенофон, письменник - 75.
Платон, філософ - 81.
Діоген, філософ - 77 або 91.
Ксенократ, філософ - 86.
Антипатр, вождь Македонії - близько 78.
Теофраст, філософ - 84.
Піррон, філософ - 90.
Філемон, автор комедій - близько 99.
Епікур, філософ - 71.
Зенон, філософ - близько 72.
Клеант, філософ - 99.
Тімон, філософ - 90.
Аристарх, астроном - близько 80.
Архімед - близько 75.
Хрісіпп, філософ - близько 73.

Як вам? І це тривалість життя людей, що жили тисячоліття тому. Природно, серед сучасних учених, письменників, поетів, художників, журналістів теж дуже великий відсоток довгожителів (тьфу-тьфу, щоб не наврочити).

Це ж можна сказати і про вчителів університетів і шкіл, про бізнесменів, які і в 80 років здатні провертати такі махінації, що молодим залишається тільки позаздрити.

Природно, я жодним чином не стверджую, що ті, які працюють на заводах, фабриках, шахтах та інших промислових підприємствах, помирають рано і не стежать за своїм розвитком.

Серед таких людей також досить значний відсоток тих, чий інтелект високий, і хто веде здоровий спосіб життя, не поспішаючи після роботи забігти в найближчу рюмочних для того, щоб пригоститися склянкою-другим горілки, закуривши все це полупачкой сигарет. Було б неправильним вважати, що «інтелектуали» - це тільки вчені, вчителі, журналісти та інші.

Ні, під «інтелектуалами» я все ж розумію категорію людей з достатнім розумовим розвитком, хто замислюється про своє здоров'я, намагаючись нівелювати вплив чинників, що знижують загальну тривалість життя, і фокусуючись на факторах, благотворно впливають на здоров'я, а значить, на тривалість життя.

Мені здається, що було б цікаво зіставити коефіцієнт інтелекту людини і його загальну тривалість життя. Я не стверджую, що інтелектуальні здібності прямо впливають на тривалість життя.

Зовсім ні, серед інтелектуалів теж дуже багато тих, хто вмирає рано. Не знаю, наскільки це справедливо, але мені здається, що людина з достатнім інтелектом рано чи пізно замислюється про ті фактори, які роблять довгожителів - довгожителями.

Інтелектуали мимоволі приходять до висновку, що здоровий спосіб життя дійсно необхідний, якщо хочеш прожити довше - звичайно, пити, курити, гуляти щодня багатьом подобається, але саме інтелект дозволяє зусиллям волі подавити в собі подібні бажання заради однієї мети - прожити довге і цікаве життя , а не померти в сорок років від серцевої недостатності або раку легенів, або того ж СНІДу.

Є й такі інтелектуали, кому наплювати на своє життя, і хто не збирається нічого робити для того, щоб прожити на рік-другий довше.
Такі люди зустрічаються, і це їх право розпоряджатися власним життям, але все ж таки набагато більше тих, хто замислюється про свій спосіб життя, намагаючись корегувати все так, щоб залишатися при здоровому розумі і твердій пам'яті максимально великий проміжок часу.

Вчені-геронтологи постійно ведуть дослідження, намагаючись знайти те саме заповітне ліки, які продовжить життя людини на багато років - деяким з них дійсно вдається знайти щось подібне.
Проте ж всі ці ліки - ніщо інше, як допоміжні засоби, а ось головний чинник, що продовжує нам життя - це все ж думку, інтелект, які дозволяють не тільки відрізняти людину від мавпи, але і служать своєрідним «еліксиром молодості», на пошуки якого тисячі алхіміків витратили все своє життя, так нічого не виявивши.

Наївні, вони навіть не уявляли, що заповітний еліксир у них вже є, і навіть шукати його не потрібно - це їх власні думки і сила інтелекту. Направивши своє мислення за певним руслу, ми можемо стати довгожителями без ліків, пам'ятаючи, що головний фактор, що збільшує тривалість життя - це Думка в чистому вигляді. Ну і їжте рибку), вона так само сприяє.

Переглядів: 530 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close