18.46.36
Огляд MSI GeForce GTX 650 Power Edition OC

                Продовжуємо розповідати про нову лінійку відеокарт сімейства Kepler від Nvidia. Як завжди доставляють у наші ручиська зразки цих витворів техніки друзі з компанії PlayUa. Бо ми ж кльоскі!
На жаль рівень продуктивності із кожним оглядом знижується, проте самі залізяки стають все ближче до нас, простолюдинів. І сьогодні розкажемо про практично мінімально необхідний графічний прискорювач для сучасної ігрової системи.




З точки зору Nvidia – GTX 650 мав би бути вкрай невимогливим рішенням для бюджетного ґеймінгу. Щось таке у них і вийшло. Реалізацію цього всього вони бачили у формі такого курдуплика (як на фото вище) і звісно ні про розгін, ні про нормальні температури думати не приходилось би.



Але метикуваті хлопаки із MSI, як завжди, думають про усе і у своїй версії Power Edition дають нам доволі відчутні можливості. І, при наявності впевненості і рук, можна піднімати продуктивність системи, при тому тримаючи і шум, і температури прийнятними для довгого і насиченого мультимедійного життя. Працює це все на слабенькому GK107, найменшому і найслабшому у новій родині. Нижче йде тільки GT 640, який є обгризком цього, а ще далі вже перероблені чіпи минулого покоління.



Із вищенаведених чисел (які ти полінувався прочитати, хоч ми з любов’ю вписували їх у цю естетично довершену таблицю) випливає, що 64 вати споживаної енергії це дуже мало. У принципі сам слот PCI-E може забезпечити 75 ват. Проте яйцеголові із MSI враховують усі можливі режими роботи і все ж встановили сюди додатковий 6-pin роз’єм живлення.

Упакування




Перед нами найпотужніша, за версією MSI, відеокарта, базована на чіпі GTX 650. Належить вона до серії Power Edition і упакування повністю відповідає корпоративному стилю. Надалі немає жодних втрат по розмірах коробки. Хоча титульний бік досі не надто перевантажений відомостями. Тут є тільки найголовніші сповіщення про охолоджувач, розігнаність цієї версії і решту особливостей.



Зрештою, лицьова частина, це лише накривка, під якою дуже багацько цікавої інформації про те, що ти отримаєш. Стосунок до серії Power Edition вказує на покращений дизайн друкованої плати, а як наслідок, і підсистеми живлення та охолоджувача. Останній, до речі, цього разу називається TransThermal Design. Також тут усі компоненти сертифіковані за стандартом Military Class III, який у військових називається MIL-STD-810G. Це все забезпечує довголіття, холодний розум, і стабільні робочі будні.

Комплектація


Комплект стандартно-повноцінний у всіх продуктів MSI. GTX 650 PE виключенням не стала. Тут усього саме достатньо.


Із паперово-інформаційного нам дають:
  • Інструкції зі встановлення;
  • Інструкцію по трансформуванню системи охолодження (у яку чомусь не додали можливість встановлення опційного вентилятора як корпусного);
  • Брошурку із інформацію про те, що ж ми таке купили;
  • Диск із драйверами і повною інструкцією. Але драйвери завжди завантажуй із сайту MSI. Тільки тоді твоя відеокарта забезпечить максимальний рівень продуктивності!



Із корисних перехідників отримуємо:
  • Перехідник живлення із застарілого Molex на сучасний 6-pin PCI-E;
  • DVI>VGA, для любителів оld-school екранів;
  • miniHDMI>HDMI, для сучасних вуйків;
  • Ну і в кадр ще упхалася коробка із опційним вентилятором. Вона навіть непогано оформлена.

Зовнішній вигляд




Ні-ні, тут не три відеокарти, а одна триєдина. Адже у цього веселого охолоджувача є ось такі три варіанти вигляду і роботи. Це і є основною відмінністю і особливістю цієї відеокарти. Щасливий власник може обирати режим на свій смак.

Про кожен детальніше:
  • Звичайний режим — підійде для любителів тиші, які не збираються робити нічого нестандартного;
  • Dual Fan Mode — дозволяє краще відводити тепло від залізяччя та забезпечує додаткове охолодження системи живлення;
  • Double Airflow Mode — найгучніший режим, який забезпечує найкраще охолодження графічного ядра завдяки збільшенню тиску. Але окрім гучності, яка однаково не заважає, є ще момент запилення радіатора. У такому режимі отримуємо буквально пилосмок.

Якби доводилось рекомендувати, то напевно універсальним варіантом стане Dual Fan Mode, за умови що відеокарта протиснеться у корпус.

Звісно, не обділили GTX 650 і більш стандартними технологіями. Присутній режим самоочищення від пилу, коли вентилятори крутяться у зворотньому напрямку 30 секунд. Також заточили вентилятор, який називається Propeller Blade, для 20% збільшення потоку повітря. На жаль, опційний вентилятор дещо простіший і має більш стандартні параметри лопатей.

Система охолодження




Вентилятори – це лише засіб розсіювання тепла від охолоджувача. А за безпосереднє охолодження відповідає Його Решітковість Радіатор. Тут він доволі плоский та простої форми. Хоча, навіщо тут крутезне охолодження із таким низьким рівнем тепловиділення? Правда це не просто шмат алюмінію, свою роботу виконує добре.



Із графічним процесором радіатор контактує через мідну пластину. Для кращого відведення тепла від ядра до країв присутня також мідна теплова трубка. Сині смужки, це «терможуйка», або термопаста у вигляді стрічки. Вона передає тепло від елементів на платі до того-ж таки радіатора. Загалом конструкція навіть надлишкова, що дозволить непогано розігнати цю штукенцію.

Друкована плата




Цей елемент також дуже відрізняється від того кусника, який пропонує Nvidia. Базується вона на дизайні старшого рішення GTX 650Ti, який ми оглянули дещо раніше. Відмінностей справді лише дві – тут зменшена кількість фаз, оскільки практично удвічі менша потреба у енергії. Ну і зовсім дрібничка – два конектори для вентиляторів, які можуть бути тут встановлені.



Друга за важливістю деталь плати, після графічного ядра – система живлення цього ядра. Не зважаючи на невисокий рівень продукту, рівень якості елементів не понизився. Це все ті-ж суперферитові котушки, твердотільні конденсатори та високоефективні транзистори.



Задня панель взагалі врізалася непохитним монолітом у дизайн усіх відеокарт, а дана так взагалі стандартна. Тим не менш дозволяє під’єднати монітори із практично будь-яким входом, та ще й три штуки.

Тестування, розгін і решта смаколиків


Тестувалась відеокарта на ось такому пересічному стенді: процесор Intel Core i5 3570K; оперативка 8Gb 1600MHz; материнка MSI Z77-G43; вінчестер Samsung HJ502HD 7200 об/хв.



GTX 650 від MSI одразу має підняті частоти відносно рекомендації Nvidia. Про це нас повідомляє квадратик із написом OC на коробці. З 980 МГц частота була піднята на майже 13%, до 1124 МГц. Це дозволило виділити продукт серед конкурентів. Мабуть, це найбільший заводський розгін, серед доступних в Україні відеокарт GTX 650. А це для невпевнених, чи просто лінивих, дуже непоганий козир і перевага.

Температурний режим дуже непоганий, та і взагалі чіпи такого класу перегріти доволі складно. При максимальному навантажені вдавалось розігріти це все не більше, ніж до 45 градусів. Це ж навіть хату нормально не прогрієш!

Шумові показники взагалі можна не згадувати, відеокарту просто не чути на тлі системи.



Щодо розгону, тут усе з точністю аналогічно. Тиша абсолютна, температура піднялась на якихось 3 градуси в навантаженні. Цікаво, що кулер обертів абсолютно не додав.

Та і у занадто слабкому розгоні звинуватити нас не вдасться! Стабільно це все працювало при 1240 МГц на ядрі та 6,2 ГГц пам’яті. А це для графічного процесора ще 10% приросту відносно розгону заводського і загалом вийшло майже 27% збільшення частоти щодо референту. Пам’ять також показала себе непогано і 25% зверху – дуже добре.



Ігри


Просто числа. Не надто видатні але інформативні!








Висновок


Відеокарта GTX 650 у виконанні Power Edition від MSI – дуже непоганий гравець своєї ніші. За вартістю і продуктивністю цілком між конкурентами із червоного стану. А це Radeon HD 7750 та Radeon HD 7770. За рівнем продуктивності рішення перебуває якраз на нижній межі необхідного сьогодні показника FPS.

Щодо конкурентів у середині лінійки 650-тих, то тут теж усе однозначно. Це міцний і явний гравець верхніх позицій у переліку продавця. Конкуренти просто нагліють, використовуючи у якості радіатора шмат алюмінію ребристої форми і все. Бідний комплект поставки, ніякий дизайн, мінімально необхідна продуктивність супроводжуватиме майже будь-якого власника GTX 650, окрім MSI GTX 650 PE. Унікальна система охолодження, непоганий комплект поставки навіть для набагато вищих за рівнем відеокарт, цікавий дизайн – роблять свою справу.

Загалом же не залишається нічого, окрім як сказати: ми рекомендуємо. Як завжди, дякуємо за надану відеокарту PlayUa. Слідкуй за нашими оглядами, буде ще багато цікавого!

Автор огляду: Богдан bodyanuch Мартиняк
Редактор: Олекса Snovyda Мельник
Фотографії: Андрій Ґрондзаль
Переглядів: 573 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close