15.50.29
Куди в наші дні податися філологу?
Куди в наші дні податися філологу?Ще одна стаття від наших читачів. Продовжуємо цикл статей про вибір професії, ким стати, на кого вчитися? Чому насправді навчать і т.д. 

Раніше ми писали на тему кому сьогодні потрібні юристи?  Так само раджу почитати наші пости  по темі Кар'єра .

Сьогодні поговоримо про філологів. Не перевелися ще люди хто хоче професійно вивчати якийсь із мов, але що з цими знаннями сьогодні робити і куди податися? Що ж, давайте розбиратися.




Куди податися філологу? 

Міцно стискаючи в правій руці диплом перекладача, лінгвіста і викладача іноземної мови, я ліву протягують в шлею рюкзака і виходжу на широкий центральний проспект столиці, вдихаючи свіже повітря свободи, наснаги перед безмежними можливостями майбутнього і ... ; чітким розумінням того, що  моя англійська потрібна НІКОМУ. 

 Ось така не фатальна, але сумна картина намалювалася в моїй уяві десь в районі IV курсу, чи то пак - квітні 2012. Прийшов час представитися. Мене звуть Вікторія, можна для меншого офіціозу - Віка. На дворі листопад і сьогодні я студентка V курсу філологічного факультету головного Університету країни. А тут класика жанру - романо-германське відділення, спеціалізація - англійська мова та італійський в якості другого. 

Англійська = хліб?

 Це давно стало непрописаною істиною - знанням англійської мови нікого не здивуєш. «Це лише засіб комунікації і не більше того», - свідчить голос розуму, а побіжний огляд вакансій лише вторить йому: «Вимоги: знання англійської мови». ПФФ! Вікно в Європу, а з ним і в інші частини світу, якщо не розкриті, то вже точно давно стоять в режимі провітрювання - спілкування, партнерство і робочі зв'язки сьогодні не мають кордонів. Англійська життєво необхідний. 

Знанням побіжного розмовної англійської сьогодні хвалиться практично кожен. Однак вписати в резюме і бездоганно розрекламувати свою мову, посилаючись на курси або спецшколу, - лише порожні слова поки вони не підтверджені ділом.

З мовою також, як у старовину з ковальським справою, коли для одержання статусу майстра підмайстер повинен був викувати своє унікальне "екзаменаційне" виріб, або "зробити штуку». заїкнувся - доведи. Людина з високим рівнем англійської, можливо навіть дарованого йому ВУЗом, буде знаходитися в набагато більш вигідному становищі на інтерв'ю, змагаючись з кимось, хто, нехтуючи іноземною мовою в школі, порахував, що здолав його за 2 роки на курсах.

З упевненістю директора пляжу заявляю наступне: на цьому узбережжі і для таких філологічних талантів, як ми з вами, знайдеться місце під сонцем, ще не всі лежаки зайняті юристами, фахівцями з міжнародних відносин і професіоналами зі всеосяжної спеціальністю Менеджер (з великої літери).

Тема нашої статті ставить болюче питання. Нещодавно я натрапила на серію порад від наших доброзичливих громадян на тему «Куди податися філологу?», І ось один з них, який підштовхнув мене на цю статтю: "Зворотно до університету, отримувати нормальну освіту . Або самостійно вчитися робити хоч щось корисне. " Я б хотіла переконати тих, хто щиро підтримує наведене заяву, і поділитися ідеями та думками з тими, хто, як і я, з гордістю несе світло філології в маси.

Навіщо суспільству філологи?

Я щиро вважаю, що філолог потрібен суспільству і зовсім не в якості експоната музею гуманітарних наук. Його користь незаперечна, і це може стати темою окремої дискусії, а тут і зараз приймемо цей факт за константу. Філологічну освіту, як і будь-яке інше, не може осягнути неосяжне, воно готує фахівця з частини теорії, решта покладається на практику, талант і самоосвіта (погоджуся - тавтологія).

Будь досвід приходить з практикою і тут що філолог, що економіст чи інженер-конструктор - всі виходять голими фахівцями з університету з головою, набитою в основному теорією. І тільки, коли справа доходить до практики, ми починаємо бачити, де зяють прогалини, які заповнюються додатковими курсами, перепідготовкою, другими утвореннями і ступенями.

Це правильний підхід до своєї справи, а з такою сміливістю заявляти про неспроможність філолога і відправляти його «вчитися робити хоч щось корисне" несправедливо. "Всі професії важливі, всі професії потрібні" , - писав В.В. Маяковський.

І все ж повернемося до наших баранів, і для ясності варто ввести умови нашої задачі.

Майбутнє для філолога

Ми з вами надалі матимемо справу з молодим дипломованим філологом, в багажі якого мінімум 2 іноземних мови. Цей юний розум сповнений сил, ентузіазму та бажання зайняти гідне становище в суспільстві, домогтися успіхів у кар'єрі і безустанно особистісно розвиватися. Ті ж з вас, хто, як і я по волі випадку стали студентами бюджетного відділення, безумовно не повинні падати духом.

Але навіть рука долі проти волі привела вас до юних створінь, спраглим знань, не варто зневірятися і відкладати всі плани на самореалізацію до моменту, коли служба на благо батьківщини закінчиться. Адже нам з вами не з чуток відомо, що спеціальність і знання вимагає постійного оновлення баз даних, до того ж роботу педагога цілком можна поєднувати з різного роду підробітками , які пропонує зокрема інтернет.

Де потрібні філологи зараз?

Люди з добротним якісним знанням і, що важливо, володінням мови, якими є в першу чергу філологи, потрібні багато де. ЗМІ - преса, телебачення, радіо - одне з таких напрямків. Грамотна усна і письмова мова, начитаність і широкий кругозір, вміння дохідливо, логічно і красиво викладати свої думки - то чим може зацікавити філолог як фахівець, зупиняючи свій вибір на цьому напрямку.

Якщо це те, в такт чому б'ється ваш пульс, і те, до чого лежить душа, значить варто пробувати. Проб коректорами, сценаристами, редакторами. З хорошим поставленим голосом можна пробуватися навіть в озвучуванні, а там може і ефіри на обрії замаячіють.

Безмежні можливості нам з вами надає всесвітня мережа. Писали в школі викладу на відмінно? Можете розповісти історію в 3-4 різних варіантах і ви - практикуючий копірайтер.

На багатьох сайтах зараз потрібні так звані контент-менеджери, або редактори, які наповнюють сайт, якесь співтовариство, блог текстами, графікою та іншими видами інформації. Та й в принципі авторський блог із статтями та замітками відмінно зійде за портфоліо, яке вимагають від журналіста-початківця при пошуку роботи.

А якщо вже не хочу займатися мовою?

Якщо, відучившись, ви все таки зрозуміли, що мови не зовсім те, чого хочеться присвятити себе, значить можна пробуватися в IT-сферу, наприклад, тестеровщіком, в туризм, де ваш язик і різнобічні знання будуть оцінені по достоїнству.

Шукайте те, що цікаво вам. Разбіраетесть в літературі? Пишіть проект і відкривайте клуб з публічними читаннями, зустрічами і інтерактивом. Добре володієте мовою і любите авантюри, пригоди і подорожі? Шукайте можливість показати себе світу - конференції, гранти, зустрічі ( http://vk.com/undergraduate ).

Розширюйте кругозір і отримуйте додаткові «корочки», які до речі безкоштовно приходять поштою на домашню адресу, в абсолютно різних напрямах. Ці дипломи, звичайно, не несуть академічної цінності, але будуть вигідно виглядати в графі додаткової освіти, враховуючи, що свої он-лайн курси надають одні з кращих університетів світу, як Stanford, Duke, University of Edinburgh, Princeton і багато-багато інших ( https://www.coursera.org/).

Не припиняйте шукати і рости. Якщо ви відчуваєте, що знань не вистачає, шукайте їх. Читайте розумні книги, спілкуйтеся з цікавими людьми. Ваш підвішений язик, харизма і воля до перемоги виведуть вас. Carpe diem.

Автор: v.tk

Ми вітаємо поширення наших матеріалів, за умови зазначення гіппер-посилання на Xage.ru, як на джерело.

Переглядів: 603 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close