17.39.54
Десять причин, чому «інтернет - не відповідь»

      Це есе є частиною серії від спікерів, заявлених на майбутній конференції видання The Next Web, яка пройде 10 грудня в Нью-Йорку. Далі представлений адаптований для українсько мовних користувачів переклад з нової книги Ендрю Кіна «Інтернет — не відповідь».

Навряд чи у когось є сумніви, що завдяки інтернету цифрова революція і деструктивний бізнес назавжди змінили світ. Але виграло суспільство від інтернету, що вплинула на засоби масової інформації, охорону здоров'я, комерцію, освіту та фінанси? У своїй книзі Ендрю аргументовано розписує, чому інтернет — не відповідь.

«Інтернет — не відповідь»

  1. Замість того, щоб перерозподіляти владу і багатства, інтернет створив таких  монополістів XXI століття, як Amazon і Google.
  2. Замість того, щоб створювати робочі місця, він створив інтернет-стартапи начебто WeChat з оцінкою в 19 мільярдів доларів і штатом в 55 чоловік.
  3. Замість того, щоб підвищити толерантність, соціальні мережі [Twitter і Facebook] посилюють онлайн-пандемії расизму, сексизму та знущань.
  4. Замість культурного відродження та просвітництва, інтернет привів до селф-орієнтованої ери нарцисизму в таких соціальних мережах, як Instagram.
  5. Після оприлюднення секретних документів АНБ Едвардом Сноуденом, замість створення здорового і прозорого суспільства, інтернет дозволяє урядам і приватним компаніям шпигувати за нами весь час.
  6. Замість того, щоб демократизувати багатства, економіка Силіконової долини з декількома мільярдними стартапами — такими як Airbnb — розширює прірву між багатими і бідними.
  7. Замість культурного ренесансу, онлайн-піратство і «безкоштовний» контент в блогосфері і соціальних медіа призвів до винищення музичної, газетної, фотографічної і книжкової індустрій.
  8. Замість просування демократії такі анонімні мережі, як Reddit і 4chan, надали можливість панування натовпу.
  9. Так званий термін «спільне споживання» соціальних мереж насправді є нічим іншим, як егоїстичною економікою етично обговорюваних і оспорюваних підприємців [хороший приклад — генеральний директор Uber Тревіс Каланік].
  10. Інтернет змушує нас всіх «працювати» безкоштовно на «фабрики даних» [Tumblr і Pinterest], забезпечуючи стабільне зростання їх відвідуваності.

Так, інтернет цілком можна назвати епік фейл. Замість того, щоб генерувати багатство, нерегульована цифрова економіка повільно, але вірно робить більшість з нас біднішими. Замість того, щоб створювати нові робочі місця, інтернет вносить значний внесок у зростання безробіття. Замість того, щоб сприяти рівності, він розширює прірву між багатими і бідними. Замість того, щоб сприяти терпимості й розуміння, інтернет розширює права і можливості народних хвилювань. І, нарешті, замість того, щоб заохочувати новий ренесанс, він призводить до зростання нарцисизму і процвітанню вульгарності.

Так що ж робити? Ми живемо в епоху інтернету майже п'ятдесят років, і наступні двадцять п'ять років будуть мати вирішальне значення, оскільки до 2039 майже все населення нашої планети буде жити в режимі онлайн. Що нам потрібно, так це справедливо розподілене мережеве суспільство, що не приводить до зростання числа людей, які поділяють цінності суспільства споживання. Що нам потрібно, так це культура відповідальності, а не прав. Перш за все, нам потрібен інтернет, вигідний для всіх, а не тільки невеликій групі безвідповідальних підприємців із Силіконової Долини.

Переглядів: 323 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close