13.56.04 Curiosity, що у нас в планах? | |
Марсохід Curiosity , який, без всяких сумнівів, можна назвати найдосконалішим науково-дослідницьким апаратом, коли-небудь садився на Марс, знаходиться у відмінному стані. Правда, один з приладів все ж вийшов з ладу, але нічого критичного не сталося, все важливе обладнання знаходиться у відмінному стані, і незабаром це обладнання почне роботу. Вчені вже намітили ряд пунктів для вивчення, і марсохід очікує нових команд. Що ж учені збираються вивчити в найближчі кілька тижнів?
Найближчою метою є камінь пірамідообразной форми, що знаходиться від марсохода на відстані приблизно 290 метрів. Але головний регіон досліджень на найближчий час - "Гленелг", ділянка більш світлого грунту, який знаходиться неподалік. Зараз марсохід проїхав вже половину шляху до цього місця, так що залишилося не так багато. Камінь, який ми бачимо на фото, будуть досліджувати з використанням таких інструментів, як ChemCam і APXS. Інструменти ці дозволяють досліджувати об'єкти як дуже маленькі (менше мм), так і об'єкти середнього розміру (1,5 см).
Каменю навіть дали власне ім'я, що дуже рідко трапляється в середовищі вчених. Ім'я каменю - Джейк Матвіевіч, саме так звуть ветерана NASA, який працював над кожною з моделей марсоходів. На жаль, ця людина вже помер, і працівники NASA вирішили вшанувати його пам'ять.
Але повернемося до вивчення регіону. Так от, марсохід буде вивчати "Гленелг" з усім ретельністю, на яке тільки здатний. Матеріал, з якого складний грунт "Гленелга", досить світлий, плюс, цей матеріал відмінно зберігає тепло. Учені поки не розуміють, чому так відбувається, оскільки в умовах землі світлий грунт зазвичай пористий, і дуже погано утримує теплову енергію. На Марсі інтерес вчених підігрітий ще й тим фактом, що світлий матеріал переплетений з темним, при цьому з орбіти місце не було видно.
Вже зараз марсохід зробив досить багато цікавих відкриттів. Зокрема, вчені отримали інформацію про наявність на поверхні Марса порід, які в земних умовах утворюються з участю великої кількості води. Треба думати, вода на цій планеті таки була, і її було багато. Але потім щось сталося, і води просто не стало. Зараз вчені сподіваються знайти воду під поверхнею Марса - в такому випадку є надія виявити, по-перше, життя на Марсі, по-друге, це відмінна можливість для майбутніх марсонавти, адже в такому випадку воду можна добувати безпосередньо на Червоній планеті. Так, зараз одна з приватних компаній розробляє пілотований політ на Марс, який, у разі успіху проекту компанії, буде здійснений приблизно в 2016 році. Чекати довго, але воно того варте - особисто я давно хочу, щоб така експедиція все ж здійснилася. Скоро я опишу проект пілотованої експедиції, розроблювальний приватною компанією - цікавого тут багато. | |
|
Всього коментарів: 0 | |