DVI

Четвер, 21.02.2019, 08.33.18
Головна » 2018 » Травень » 11 » ZTE припиняє операційну діяльність через американські санкції, що забороняють експорт технологій для цієї компанії
11.23.56
ZTE припиняє операційну діяльність через американські санкції, що забороняють експорт технологій для цієї компанії
      Один з провідних китайських виробників смартфонів - компанія ZTE - змушена згорнути глобальну операційну діяльність в зв'язку з негативним ефектом від санкцій, накладених урядом США. ZTE був другим найбільшим виробником смартфонів у Китаї, а в минулому році став четвертим з продажу вендором в США.
«Основна операційна діяльність компанії припинилася», - заявила ZTE в середу в повідомленні для торговців на фондових ринках в Гонконзі.
Бізнес ZTE став неприбутковим після того, як уряд США ввів санкції і заборонив американським компаніям експортувати технології китайському виробникові смартфонів. При цьому ZTE сильно залежна від компонентів, виготовлених в США, особливо чіпів Qualcomm і комплексу програмного забезпечення Google Android.

У минулому році ZTE зізналася в розробці складної багаторічної схеми з продажу американських технологій Ірану і Північній Кореї, що порушує законодавство США про санкції. ZTE заплатила штраф в сумі $ 890 млн і заявила, що знаходиться в процесі покарання десятків високопоставлених посадових осіб компанії, які організували схему порушення законів США про санкції.

Але минулого місяця адміністрація президента США Дональда Трампа звинуватила ZTE в тому, що вона продовжувала брехати уряду США навіть після визнання своєї провини в минулому році.

Компанія повідомила уряду США, що винні керівники отримали догани і отримали зменшені премії за 2016 рік. Але США заявляє, що це брехня. Багато з винних співробітників отримали премії в повному розмірі, і вони не отримували доган до початку 2018 року - до моменту, коли уряд США звернуло увагу на це питання.

15 квітня цього року офіційний представник Міністерства торгівлі США Річард Маяускас заявив, що ZTE продемонструвала «зразок обману, помилкових заяв і повторних порушень», а лист компанії, спрямований посадовим особам США в липні 2017 року, було «сповнене помилковими заявами». Він зазначив, що з 2011 року ZTE впровадила кілька стратегій по передачі американських технологій Ірану і Північній Кореї. В результаті, компанія отримала сотні мільйонів доларів від іранських підприємств за продаж роутерів, мікропроцесорів і серверів, які є предметом обмежень США.

В результаті, 15 квітня Міністерство торгівлі США застосувало своєрідну економічну ядерну зброю, заборонивши американським компаніям вести бізнес з ZTE.

На жаль, для ZTE вироблені в США апаратні компоненти та програмне забезпечення є важливою частиною продуктів ZTE. За даними Reuters, щонайменше 25% компонентів смартфонів ZTE надходять від американських компаній. ZTE використовує чіпи Qualcomm для своїх смартфонів і інших продуктів. Більш того, заборона на експорт поширюється і на набір стандартних додатків Google для Android. І хоча сама Android є відкритою операційною системою, Google зберігає контроль над низкою ключових додатків, включаючи Google Maps і Play Store. За межами Китаю досить проблематично продати Android-смартфон без доступу до магазину додатків Google.

І тепер з'ясувалося, що ZTE знаходиться на межі повного виходу з бізнесу. ZTE заявляє, що «активно спілкується з відповідними урядовими відомствами США», щоб обговорити скасування заборони на експорт. Але зараз мало шансів на зміну позиції адміністрації президента Дональда Трампа. Для продовження роботи компанії ZTE довелося б повністю перепроектувати багато своїх продуктів з нуля, щоб випускати їх без створених в США чіпів і ПО.

Джерело: arstechnica
Переглядів: 61 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: