17.08.26
"Золота середина": робота і життя
     Часто буває так, що людина, кохає свою роботу (ну, або одержує достатній для продовження процесу роботи стимул у вигляді грошей), забуває про все, крім самої роботи. Буває також і так, що людина приділяє дуже багато уваги своїй сім'ї, забуваючи про роботу, і, таким чином, який шкодить тій самій сім'ї, яка може не отримувати незвичайні речі, продукти та інше. 

Але як досягти гармонії? Про це нам розповість Найджел Марш, який виступав на конференції  TEDxSydney, причому давно, ще в 2010 році. Мені дуже сподобалося його виступ, тому я рекомендую переглянути/прослухати його кожному, хто стикається з подібними проблемами. 

Якщо не хочете дивитися відео, ось основні тези виступу Найджела Марша. До слова, він розповідає все це з особистого досвіду. До 40 років Марш безуспішно намагався знайти баланс робота /сім'я. Після він звільнився і цілий рік присвятив родині. Але от біда - за рік закінчилися всі грошові накопичення, і нашому герою довелося туго.

Він знову повернувся на роботу, і витратив ще 7 років життя на пошук тієї самої гармонії, якої йому і його родині так не вистачало. І мета була досягнута - йому вдалося досягти задуманого.

Ось поради Найджела :

1. Просто неможливо поєднати просування по кар'єрних сходах з життям своєї родини, нещодавно сформованої. Само собою, велика частина людей намагається працювати більше, щоб купити необхідні речі, отримати потрібні послуги, і - справити враження на людей, яких можна назвати знайомими. 

2. Ніхто не зможе вирішити вашу проблему, ні психолог, ні чиновник, ні родич. Баланс між навантаженням на роботі і особистим життям дотримуватися можна лише самостійно. Кожна людина - господар свого життя, і кожен несе відповідальність і за себе, і за своїх близьких.

Якщо не спланувати своє життя, то план буде формуватися самостійно, але - більшою мірою, залежно від обставин. Ваш керівник на роботі буде намагатися завантажити вас все більшою кількістю роботи, якою б хорошою не була сама організація. 

Тому потрібно проявляти ініціативу у питаннях формування свого робочого режиму.

3. Потрібен хороший режим дня, який дозволяв би і отримати задоволення від роботи, і насолодитися життям. Ось ідеальна, для Найджела, схема дня (ідеальна - означає, що такий режим для нього недосяжний, але дуже бажаний).

Отже, починається все з пробудження, в хорошому стані, починаємо день виспавшись. Потім - секс, потім - прогулянка з собакою, потім - сніданок з дружиною і дітьми.

Після - знову секс, потім завозимо дітей до школи, працюємо 3 години, відпочиваємо, ще працюємо, потім відвідуємо паб.

Увечері вечеряємо з дітьми і дружиною, медитуємо, займаємося сексом, прогулянка з собакою і сон.

Само собою, все це практично неможливо зробити за один день - буде заважати то одне, то інше. Але і весь час працювати або весь час відпочивати теж не можна.

Отже, переходимо до пункту 4 .

4. Намагаємося  раціонально розподілити час на різні завдання. Якщо ви можете працювати 10 годин на день без перерви, то треба задуматися про своє фізичне здоров'я - адже такий режим може призвести до сумних наслідків. Крім того, потрібно ще потурбуватися і про здоров'я "духовному ", тобто про те, щоб ми отримували насолоду від більшості своїх занять.

І в цьому плануванні дуже важливі дрібниці. Потрібно приділяти час, навіть трохи, там, де це важливо. Приміром, якось Найджел підмінив дружину, і забрав дитину зі школи. Вони пішли в парк, потім перекусили морозива, потім просто гуляли. І цієї години вистачило, щоб син сказав, що цей день - найщасливіший у його житті.

Адже ні робота, ні інші справи не постраждали від того, що батько просто погуляв з сином.

Основна думка всього цього виступу така: "Найкраще складається життя не у тієї людини, хто до пенсії набирає більше всіх грошей, а у того, хто зміг зрозуміти, як повинна виглядати його життя".

А ось і саме відео, де більше деталей, ніж у тексті :

Переглядів: 593 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close