15.49.16
Зняти короткометражний фільм на смартфон: своїм досвідом ділиться переможець фестивалю «Де Кiно»

      22-23 вересня на кіностудії FILM.UA в Києві відбудеться фестиваль короткого метра «Де Кiно. Eпiзoд 2», на який зараз набирають конкурсні роботи. Вони приймаються в п'яти нетипових номінаціях: «вебізод», «драма», «комедія», «жахи» і «фільм на мобільний телефон». Про свій досвід зйомки короткометражного фільму на смартфон, розповів Альберт Морозов, переможець номінації «фільм на мобільний телефон» фестивалю «Де Кiно» в 2016 році.

Зараз, в наш час за допомогою соціальних мереж і майданчики YouTube можна показати широкій публіці свій короткометражний фільм, не докладаючи великих фізичних і матеріальних зусиль. Але все це не йде в порівняння з участю в кінофестивалях. Це можна порівняти з читанням книги. Одна справа, коли читаєш електронний варіант в смартфоні і зовсім інше, коли ти тримаєш в руках саму книгу. Начебто і читаєш одне і те ж, але почуття зовсім різні. Фестиваль, він як книга - його можна відчути. Твій фільм дивиться «живий» глядач і отримуєш ти «живі» оплески, замість бездушних лайків. На «Де кіно» я відчував глядача. Переживав за свою роботу, щиро радів успіху інших робіт. Це непередавані відчуття, які повинен відчути кожен режисер-початківець.

Для тих, хто ще відкладає свою участь у фестивалі «Де кіно. Епізод 2», скажу, що нагорода однозначно вплинула і в професійному плані. Перш за все, з'явилася впевненість, що я все роблю правильно. Ще більше зміцнилося прагнення до нових перемог і досягнень.

Тепер про деталі. Спочатку, планів знімати фільм на смартфон не було. Так склалися зірки. Посеред знімального процесу через тридцятиградусну спеку вийшла з ладу камера. Перебуваючи поза Києвом, з'їздити за новою не представлялося можливим. Тоді ми вирішили продовжити зйомку на смартфон. Ним став iPhone одного з членів знімальної групи.

Зйомка у нас тривала два знімальних дні. Підготовчий процес йшов близько місяця. У знімальному процесі було задіяно не більше ніж 10 осіб, включаючи акторів. Поіменно всі відображені в титрах фільму. Так як працювали ми не за гроші, а заради мистецтва - єдиною нагородою для нас було саме ім'я в титрах. Монтаж і комп'ютерна графіка зайняла кілька тижнів. Я великий шанувальник лінійки Adobe. Завжди раджу всім вивчати Premiere і After Effects. У своїй зв'язці це кращі програми для лінійного монтажу і композитінга.

Найбільшою складністю на зйомках «Неллі і я» для нас стала локація. У пошуках кукурудзяного поля ми об'їздили безліч довколишніх сіл. Нарешті, знайшли шукане в селі Підгірці. Але і на цьому труднощі не закінчилися. Ми були обмежені в часі. Знімати потрібно було швидко, бо урожай могли зібрати і нашого кукурудзяного поля просто б не стало.

Хочеться сказати, що розповідь, за якию було знято фільм, це екранізація мого однойменного оповідання, який був опублікований десять років тому. Адаптація під сценарій багато часу не зайняла. Текст дуже добре вписався в закадровий голос.

З приводу зйомки на телефон, то якщо у вас немає нагальної потреби знімати на смартфон, як виникла у нас при поломці камери, краще цього і не робити. Основна його перевага - це доступність під рукою. Але тільки останні моделі, які коштують досить-таки недешево можуть дати більш-менш стерпну картинку. Наприклад, за ціну iPhone можна купити мінімум три action-камери китайського виробника, які по картинці дадуть той же самий результат. І то! Якщо ви не володієте мінімальними знаннями поводження з такими програмами, як Adobe Premiere, After Effects або DaVinchi Resolve домогтися гарної картинки вам буде важко, не маючи навичок корекціі кольору. Наприклад в нашій «Неллі», кадри які знімалися на тлі кукурудзяного поля, щоб домогтися «кіношного» вигляду за допомогою After Effect було повністю замінено небо, яке вибилося у нас з експозиції і дало дуже великий Пересвіт. Футаж врятував кадр і додав той самий барвистий і кіношний вигляд. Перевага телефонів в порівнянні з тими ж самими початковими зеркалками Canon 600D, 650D, 700D, які до слова стоять в два рази дешевше iPhone, в тому, що він і інші флагмани знімають в 4К з шаленою деталізацією, і вона допоможе вам потім в роботі з композітінг, ротоскопом і масками. 

До речі, тим, хто вже вирішив взяти участь в номінації «фільм на мобільний телефон», але ще не зняв конкурсне відео, раджу також звернути увагу на те, що ще одною проблемою зйомки може стати стабілізація. Через мінімальну вагу смартфона дуже важко зняти якісну стабілізовану картинку. Не виникне проблем, якщо кадр статичний - можна просто поставити телефон на штатив, але, якщо ваша історія має на увазі рух, проблем зі стабілізацією не уникнути.

І наостанок відзначу, що ніколи не можна опускати руки. Все навколо наповнене дивовижними історіями. Потрібно просто крапельку вправності і завзятості, щоб навчитися їх бачити і запам'ятовувати на «плівку».
Переглядів: 366 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close