DVI

Четвер, 27.06.2019, 11.54.54
Головна » 2013 » Січень » 2 » Знайомство з Hackberry A10
18.34.30
Знайомство з Hackberry A10
Hackberry A10 unpacking
               Невелика червона плата розмірами: 7,5 см х 11 см. По краях є отвори для кріплення діаметром 2 мм. Корпуса немає. Поруч із платою знаходжу чотирьох жильний кабель для послідовного інтерфейсу UART, роз'єм якого виведений на одному з країв плати. Це приємна несподіванка, бо в замовленому комплекті кабеля не значилося.

Далі — неприємна несподіванка. На місці Інфра Червоного сенсора нічого немає. Не скажу, що це для мене було повною несподіванкою. Виробник написав на сайті, що частина плат була відвантажена без ІЧ сенсора якраз невдовзі після мого замовлення. Для вирішення проблеми виробник просив написати їм. Мабуть якийсь китаєць щось прогавив. Як вони можуть вирішити цю проблему? Напевно, пришлють запчастину для самостійної пайки… Що ж, написав. Паяльна станція дома є. Ідемо далі.
Знову несподіванка.

В замовленому комплекті має бути блок живлення на 0,4 А. Блок живлення є, але що це? Навів різкість — 0,2 А. Знову пишу продавцю… Щось зарано китайці почали святкувати Новий рік :)

Ретельний огляд піддослідного пацієнта

Розглядаю плату. Процесор A10 на місці. Вже непогано.

HackberryA10 Port

Рядочком стоять чотири мікросхеми оперативки на 1 ГБ, ще одна чималенька — це вбудована флешка на 4 ГБ. На платі запаяні світлодіодики, кнопочки, роз'єми. Всі мініатюрні. Але вільного місця навколо багато. Частина елементів не розпаяна взагалі.Із форумів в Інтернеті я вже знаю, що на платі є ще пара додаткових повноцінних USB портів. Це гарно. Якщо знадобляться, роз'єми поставити нескладно. До одного з таких роз'ємів вже припаяний WiFi модуль на окремій платі з чіпом від Realtek. Ловлю себе на думці, що Hackberry A10 зовсім і не одноплатний :) Біля WiFi модуля припаяний кабель невеликої антени. Цікаво, наскільки вона чутлива?

Решта роз'ємів стандартні. На «задній» стороні: живлення 5 В, HDMI, два порта USB. Далі ідуть три однакові роз'єми під штекер для навушників. На той, що ближній до USB, виведений звуковий стерео сигнал. На один з контактів цього роз'єма також подається композитний відео сигнал. Щоб його побачити потрібен спеціальний «тюльпан» подібний до кабеля від Apple TV. Недорогі китайські аналоги є на eBay. Наступний роз'єм виводить аналогове відео через компонентний вихід RGB. Думаю, підійде аналогічний кабель. І останній роз'єм в ряду — лінійний вхід для мікрофона. Привіт Скайп!

Дивимось далі. З правого боку притулився роз'єм для «великої» SD карти. З неї буде завантажуватись операційна система (ОС), якщо вставити туди флешку. Інакше, операційка стартуватиме з вбудованої флеш-пам'яті 4 ГБ. На лівому боці біліє роз'єм послідовного UART інтерфейсу. Його особливістю є рівень сигналу 3,3 В. Поруч із ним притулився червоний світлодіод, який починає весело блимати під час завантаження ОС. Зразу за ним помічаємо кнопочку Reset для перезавантаження ОС в разі її зависання чи інших проблем. На передній панелі є світлодіод живлення та кнопка увімкнення. По центру має бути ІЧ сенсор для керування Hackberry з ІЧ пульта. Праворуч бачу ще одне місце під сенсор. Мабуть тут передбачено встановлення сенсору освітлення, які зараз модні у медіацентрах (для автоматичного налаштування «оптимальної» яскравості зображення при перегляді фільмів). Так, Hackberry A10 мені дуже нагадує серце сучасного медіацентру. Шукаючи в мережі інформацію по Hackberry, надибав на цікавий пристрій Tomato IP-TV ..., який зовні виглядає як апарат на Hackberry A10. Забігаючи трохи наперед скажу, що в Андроїді Hackberry A10 називає себе… TV_T100.

Вмикаємо. Базовий Андроїд

Приєднавши живлення, USB мишку та HDMI кабель від телевізора, натискаю кнопку увімкнення плати. Яскравий синьо-фіолетовий світлодіод одразу оживає і показує, що Hackberry A10 прокинувся. А спалахи червоного — що пішов процес завантаження ОС. На екрані з'явився напис ANDROID і через кілька секунд перед нами — робочий стіл операційки від Google.По центру — величезна рожева стрілка. Несподіваний дизайн :) Мишка працює. В налаштуваннях видно версію Андроїда з якою зараз постачається Hackberry A10: 4.0.4.

Без проблем встановлюємо українську мову. Зразу запрацював WiFi. Чутливість чудова. Він показав навіть більше мобільних мереж в будинку, ніж мій нетбук. Знаходжу свою мережу, ввожу пароль і — Ура! Успішно приєдналися. Запускаю Інтернет Оглядач. В четвертій версії Андроїда стоїть вбудований Хром. Сайти завантажуються досить жваво. На FullHD телевізорі виглядають прекрасно. HD відео на Youtube іде швидко. Нічого не гальмує. Перевіряю Hackberry на більш важких задачах. Вставляю USB флешку з FullHD відео. Вона автоматично підхоплюється. Запускаю на перегляд фільм вбудованим відео програвачем. По HDMI на телевізор іде відео і звук. Відео не гальмує, перемотка миттєва. Тут все чудово.

Торкаюся пальцем процесора з вбудованим графічним чіпом, який допомагає відтворювати відео. Він доволі гарячий, але палець я тримати можу. Приєдную навушники, в Андроїдних налаштуваннях звука переставляю галочку з «HDMI» на «Codec». Звук пішов через навушники. В прошивці з Андроїдом вже стоїть Google Play. Реєструюся, захожу. Ставлю програми з Маркета. Працюють. Все досить стандартно. Для ввода даних можна застосовувати або USB клавіатуру, або наекранну клавіатуру самого Андроїда. Тоді одної мишки цілком достатньо. Важливим нюансом щодо базового Андроїда я вважаю те, що він одразу іде рутованим. На цьому окремо наголошують розробники плати. Це дає можливість без зайвого клопоту ставити будь-які застосунки.

Для завершення роботи з Андроїдом варто натиснути апаратну кнопку вимкнення на пару секунд. Отримаємо повідомлення на екрані про завершення роботи і за мить живлення відімкнеться.

Висновки щодо Андроїда на Hackberry A10

Позитив
В цілому, апарат на базовому Андроїді мені сподобався. Працює швидко. Рутований. Вже стоїть магазин застосунків Google Play, Інтернет переглядач, файловий менеджер та оптимізований відео програвач. І що теж важливо — більше нічого зайвого. «Зайве» ми і самі зможемо доставити.

Негатив
На фатальні граблі я поки що ніде не наступив, але мушу сказати, що протягом тестування Андроїда, при старті різних програм кілька разів випадали віконця з попередженнями ОС про неможливість доступу до різних компонентів, але після закриття віконця, все стартувало як годиться.

Оскільки Hackberry A10 дозволяє завантажувати ОС з зовнішньої флеш карти SD, я вирішив поки що залишити Андроїд у вбудованій флеш пам'яті як альтернативну операційку для забави. В якості основної ОС для своїх експериментів я розглядаю Linux. Для Hackberry A10 створено кілька дистрибутивів, які можна розгорнути на флеш картах SD. Який вибрати?
Також відчуваю потребу зробити для Hackberry якийсь корпус. В Інтернеті бачив багато саморобних для Raspberry PI. Від лазерної різки з прозорого пластику до ручної різки ножицями по гофро-картону.
Про свої успіхи в базовому облаштуванні Hackberry A10 я і розповім у наступному допису.Про свої успіхи в базовому облаштуванні Hackberry A10 я і розповім у наступному допису.
Переглядів: 1131 | Додав: dvi | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: