DVI

П'ятниця, 27.04.2018, 07.42.52
Головна » 2017 » Січень » 11 » Знайдено спосіб лікування і відновлення пошкоджених зубів без використання пломб
17.00.47
Знайдено спосіб лікування і відновлення пошкоджених зубів без використання пломб
      Вчені з Великобританії переконані, що зуби можна змусити самостійно відновлювати пошкодження, і таким чином покласти край використанню пломб.

Команда з Королівського коледжу в Лондоні з'ясувала, що хімічна речовина Tideglusib може змушувати клітини в зубній пульпі заліковувати невеликі отвори в зубах. У дослідженні, опублікованому в Science Reports, йдеться, що цей метод призводить «до повного і ефективного натуральному відновленню».

У зубів дуже обмежені можливості до регенерації. Якщо внутрішня зубна пульпа оголюється, організм людини здатний виробляти тонку смужку твердої зубної тканини дентину - шару, що знаходиться безпосередньо під емаллю, однак великі пошкодження в такий спосіб не заліковуються.

Зазвичай стоматологи лікують карієс з допомогою пломб з металевою амальгамою або композиту з порошкоподібного скла і кераміки. Однак пломби потрібно регулярно замінювати, і дослідники сподіваються посилити природну регенеративну здатність зубів, щоб вони могли самі заліковувати великі пошкодження.

Препарат Tideglusib збільшує активність стовбурових клітин в пульпі зуба, що дозволяє відновити отвори діаметром 0,13 мм в зубах у мишей, розповіли вчені. Біорозчинна губка, просочена препаратом, містилася в пошкоджену частину зуба, зверху наносилася захисне покриття. У міру того, як губка розкладалася, її замінював дентин, і зуб гоївся.

В даний час вчені досліджують, чи можна таким же чином відновлювати більші пошкодження зубів.

Джерело: «Ліга.Новини»
Переглядів: 210 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: