DVI

П'ятниця, 18.01.2019, 11.33.31
Головна » 2019 » Січень » 10 » Зловмисники зламали блокчейн-мережу Ethereum Classic, викравши $ 1,1 млн
18.00.36
Зловмисники зламали блокчейн-мережу Ethereum Classic, викравши $ 1,1 млн
      У суботу, 5 січня, співробітники служби безпеки Coinbase помітили підозрілу активність - хтось зробив глибоку реорганізацію блокчейна Ethereum Classic (ETC). Спочатку повідомлялося, що зловмисники викрали 88,5 тис. ETC ($ 460 тис.), Але в результаті триваючих атак ця сума зросла до 219,5 тис. ETC (близько $ 1,1 млн).

Представники біржі поспішили запевнити, що гаманці їхніх клієнтів не були порушені, оскільки Coinbase вчасно виявила атаку і припинила всі операції з Ethereum Classic. Криптовалютні гаманці і раніше зламували, однак на цей раз атака була спрямована на сам блокчейн. По суті, зловмисники здійснили так звану атаку 51%, суть якої полягає в тому, щоб отримати доступ до 51% обчислювальної потужності мережі. Після цього вони стали вносити зміни в блокчейн і проводити подвійні витрати.

Атаку 51% підтвердили біржі Bitfly і Gate.io, які також зафіксували випадки подвійних витрат. Остання навіть пообіцяла відшкодувати своїм клієнтам 40 тис. ETC (близько $ 200 тис.), Втрачених в результаті реорганізації мережі.

 

Таке явище - це фундаментальний недолік роботи будь-якої криптовалюти. Подібні атаки завдали удару по ряду невеликих криптовалют в минулому році, однак Ethereum Classic стала найпомітнішою жертвою. За останні півроку вартість криптовалют різко впала. Майнинг стає менш прибутковим, а значить вигідніше здавати в оренду обчислювальні потужності. Експерти стверджують, що ймовірність атаки 51% залежить виключно від доступності та вартості обладнання для майнинга. При цьому дрібні цифрові валюти за своєю природою більш уразливі. 
 
Джерело:  The Verge
 
Переглядів: 12 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: