DVI

Субота, 18.08.2018, 13.00.18
Головна » 2018 » Серпень » 18 » Зловмисник, який створив вірус-вимагач SamSam, заробив на ньому майже $ 6 млн
09.44.58
Зловмисник, який створив вірус-вимагач SamSam, заробив на ньому майже $ 6 млн
      Вірус-вимагач SamSam, який на початку цього року атакував великі організації в декількох американських штатах, включаючи і урядові комп'ютерні системи, приніс своїм творцям близько $ 6 млн. Про це повідомили фахівці компанії Sophos, що спеціалізується на виробництві програмних і апаратних продуктів інформаційної безпеки.


Згідно їх звіту, з грудня 2015 року була ідентифікована щонайменше 233 випадки, коли жертви зараження перераховували необхідну суму (понад $ 50 тис.) Для розблокування їх комп'ютерів. У Sophos відстежили Bitcoin-гаманці, які були вказані зловмисниками, і порахували переклади. Загальна сума грошових надходжень склала $ 5,9 млн. Тільки 86 з 233 осіб підтвердили факт перерахування грошей.

На відміну від аналогів (WannaCry і NotPetya), вірус SamSam поширюється точково. Зловмисники особисто вибирають цілі, які, ймовірно, можуть виплатити необхідну суму, і заражають комп'ютери вручну. Потрапляючи на комп'ютер жертви, SamSam шифрував спочатку призначені для користувача дані, а потім системні файли, після чого вимагав викуп.

У звіті Sophos відзначається, що SamSam мав три модифікації, кожна наступна включала додаткові заходи захисту, щоб обійти автоматизовані системи виявлення. Є припущення, що вірус був створив однією людиною, на це вказують кілька моментів. Проте, правоохоронним органам досі не вдалося його знайти. При цьому вірус SamSam продовжує приносити зловмисникові в середньому $ 300 тис. на місяць.

Джерело: Engadget
Переглядів: 49 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: