13.02.42
Життя геймерів практично нічим не відрізняється від життя людей, які не мають ігрових пристрастей
      У наш час теза про шкідливість комп'ютерних ігор досить популярна: багато хто навіть порівнюють пристрасть до них з наркотичною залежністю. Особливо турбуються батьки, чиї діти багато годин проводять за улюбленою комп'ютерною грою. Проте, фахівці все частіше заявляють про відносну нешкідливість комп'ютерних забав, рекомендуючи звернути увагу на реальні проблеми, такі як алкоголізм чи тютюнопаління. Зараз нові висновки вчених опублікували у виданні PeerJ.

Щоб перевірити тезу про небезпеку ігор, психолог Нетта Вайнстін зі своїми колегами проаналізувала групу, що включала 5777 тисяч добровольців із США, вік яких становив від 20 до 40 років. Приблизно половина цих людей захоплювалася онлайн-іграми, які вважаються найбільш «небезпечним» і «затягуючим» типом ігор - як правило, рідні та близькі цих людей вважають їх «ігроманами». Решта учасників експерименту не грали взагалі. Люди з обох груп відповідали на питання вчених, пов'язані не тільки з комп'ютерними іграми, але також з їх особистим життям і професійною самореалізацією.

За результатами аналізу дослідники не знайшли істотних відмінностей в стилі життя геймерів і тих, хто не грає. Люди з двох категорій в середньому мали приблизно однаковий рівень доходів. Їхнє ставлення до родичів, друзів і інших учасників соціуму теж не відрізнявся. Через півроку вчені повторили опитування, порівнявши результати обох досліджень.

Єдиним суттєвим розходженням між двома категоріями була реакція на стресові ситуації на роботі або в особистому житті. Фахівці з'ясували, що геймери знаходили у своїй пристрасті якусь розраду. Тільки 1% гравців заявив, що ігри змушували їх нехтувати друзями і лише 0,3% сказали, що через них вони зіткнулися в житті з реальними труднощами.

На думку Вайнстін, комп'ютерні ігри не можна вважати аналогами наркотиків, так як вони не викликають такої яскраво вираженої залежності, а всього лише дозволяють «втекти» від поточних труднощів і проблем. При цьому в разі нормалізації життя навіть самі завзяті геймери демонстрували переосмислення свого ставлення до ігор в сторону меншої залежності.

P.S. Ну і на правах доброго настрою.
Переглядів: 426 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close