15.09.37
Згадуємо правила поведінки в громадському транспорті
Вспомінаем правила поведінки в громадському транспорте

               

                   Зараз багато норм поведінки не те, щоб не виконувалися, про них просто не знає мало не половина населення. Ми стикаємося з хамським поведінкою в транспорті кожен день, і, озлобляючи, ми самі починаємо вести себе не кращим чином. Але правильно все ж кажуть, що якщо людина хоче щось змінити навколо, то потрібно починати з себе .

У даному конкретному питанні, упевнений, допоможе декілька нагадувань про те, як правильно вести себе в громадському транспорті. Може бути, прочитавши це, і намагаючись виконати, ми зможемо зробити світ хоч трохи, але краще?

                  

Отже, в даному випадку під терміном "громадський транспорт" я маю на увазі автобус, трамвай, вагон метро (і в деяких випадках маршрутні таксі, тобто "маршрутки").

кого першим пропускати?


Так от, в цих видах транспорту першими потрібно пропускати жінок, дітей, літніх людей . Так-так, за правилами, чоловіки повинні стояти, і чекати, поки всі названі категорії пасажирів зайдуть в транспорт. А от виходити з транспорту першими повинні чоловіки, щоб допомогти, у випадку потреби, жінці або літній людині вийти.


З приводу сидячих місць вічно розгортаються війни. За тими ж правилами, першими займати сидяче місце в транспорті повинні діти, жінки, люди похилого віку, інваліди. Чоловік може сісти останнім, якщо, звичайно, залишиться сидяче місце. І так, кричати комусь на полсалона "йдіть, є вільне місце" вважається некультурним.

Як правильно поступитися місцем в транспорті?

Якщо ви хочете поступитися своє місце, варто повідомити про це людині, якій ви поступаєтеся його . Не потрібно просто встати і мовчки стояти. А ось людина, яка сідає на звільнене вами місце, обов'язково повинен вам подякувати. Бабуся, яка сідає мовчки, з виглядом "так і треба", порушує правила поведінки. Само собою, з боку літніх людей дуже негарно стояти "над душею" когось і розповідати про те, "куди ми котимося", "ця молодь" та інші речі. Все це теж - порушення правил поведінки в транспорті і безкультур'я.


З приводу читання в транспорті . Якщо ви стоїте і дивитеся, не варто класти книгу або газету на голову або плечі попереду стоїть людини. Це - кричуще порушення правил поведінки, якщо так можна виразитися. Якщо ви бачите, що почитати, не заважаючи нікому, не вдається, то читати не варто.


Спілкування в громадському транспорті має бути тихим , а не розраховане на глухої людини у сусідньому автобусі. Те ж стосується і "меломанів", які включають музику або взагалі без навушників, або слухати в навушниках музику на такий гучності, що навколо на пару метрів складно спілкуватися.


Як бачите, правил не так багато, і мало які виконуються нами. Ймовірно, деякі правила вас навіть можуть здивувати, але це - актуальні правила поведінки в громадському транспорті, які можна назвати "джентельменський угодою" між пасажирами.

Переглядів: 1668 | Додав: dvi | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close