09.13.44
Збір даних Android-додатками «вийшов з-під контролю»
      Не секрет, що мобільні додатки збирають призначені для користувача дані і обмінюються ними з великими корпораціями, але про справжній розмах цієї практики раніше здогадувалися не всі.

Після аналізу понад 959 тисяч додатків з американської та британської версій Google Play, дослідники з Оксфордського університету з жахом заявили, що збір даних і обмін ними «вийшли з-під контролю».
«Ми виявили, що абсолютна більшість Android-додатків містять сторонні трекери, які, в свою чергу, пов'язані з більшими трекера - агрегаторами інформації, що надають дані великим корпораціям», - відзначили дослідники.
Відзначається, що більшість додатків (88,4%) обмінюються даними зі структурами Alphabet, якій належить Google. Далі йде Facebook (з ним інформацією про користувачів діляться 42,5% додатків), Twitter (33,8%), Verizon (26,27%), Microsoft (22,75%), Amazon (17,91%) та інші .

Вчені підрахували, що в середньому один Android-додаток містить п'ять трекерів, які відправляють дані великим корпораціям. Причому найбільше персональної інформації збирають, як правило, додатки для роботи і гри.

За словами керівника дослідження Рубена Бінса, такий грандіозний розмах збору даних обумовлений тим, що більшість додатків в Google Play є безкоштовними. Їх творці розраховують заробляти за допомогою реклами, а тому не можуть не збирати такого роду інформацію.

Згідно Financial Times - видання, яке вперше повідомило про це дослідження, - інформація, яку збирають додатками, зазвичай включає вік, стать, місце розташування користувача і список встановлених на його пристрої додатків. Все це вкупі з даними з інших джерел «дозволяє великим корпораціям створювати докладні досьє на людей, що включають висновки про купівельні звички, соціально-економічний клас і політичний погляд».

Потім ця інформація використовується в політичному і рекламному таргетингу, а також в кредитному скорингу.

Тим часом, коментуючи дослідження, в Google відмітили, що у них є політика, в якій чітко описано, які дані допустимо збирати і як їх обробляти, крім того, всі додатки в Play Store зобов'язані запитувати дозвіл на збір персональних даних у користувача - якщо ці умови не виконуються, то додаток можуть видалити з інтернет-магазину.

Також пошуковий гігант залишився незадоволений методологією дослідження.
«Вчені приплюсували до рекламних трекерів звичайні функціональні, котрі відправляють, наприклад, звіти про збої та продуктивності, а також технічну інформацію, якою обмінюються додатки для забезпечення своєї роботи», - відзначили в Google.
Джерела: TechSpothightech.fm
Переглядів: 241 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close