DVI

Четвер, 13.12.2018, 10.23.57
Головна » 2018 » Квітень » 14 » Завершена розробка проекту першого металевого моста, надрукованого роботами за допомогою технології 3D-друку
16.48.32
Завершена розробка проекту першого металевого моста, надрукованого роботами за допомогою технології 3D-друку
      У 2015 році голландська компанія MX3D, що спеціалізується на технологіях 3D-друку, розробила багатоосьовий 3D-принтер на базі промислового робота, здатного «малювати» в повітрі металеві структури будь-якої складності. Тоді ж виробник заявив про намір надрукувати за допомогою цього принтера пішохідний міст над одним з каналів Амстердама - перший в своєму роді. І ось зараз цей міст нарешті надрукували, найближчим часом його повинні встановити на відведене місце.

Виготовленням моста займалися чотири зварювальних робота MX3D-Metal. Довжина моста складає 12,5 метра, ширина - 6,3 метра, а вага - 4,5 т. Якщо говорити про тимчасові витрати і витратні матеріали, виготовлення моста зайняло цілих шість місяців і зажадало 1 100 кілометрів зварювального дроту з нержавіючої сталі.

Варто відзначити, що спочатку MX3D планувала друкувати спорудження прямо на його місці, «малюючи» необхідні сталеві структури в повітрі. Але в підсумку такий підхід визнали не дуже практичним і від ідеї друку на місці відмовилися, розмістивши роботів в одному з будинків компанії.

Нагадаємо, робот MX3D-Metal являє собою маніпулятор з встановленою на кінці пальником зварювального апарату, який забезпечує постійний потік рідкого металу. Відео нижче дає уявлення про те, як друкувався цей міст.

Установці моста над каналом буде передувати низка тестів на міцність з метою перевірки конструкції на відповідність заявленим параметрам. Відзначимо, що ніякі додаткові елементи і опорні конструкції цього мосту не потрібні.

Джерело: MX3D i newatlas
Переглядів: 48 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: