DVI

Субота, 20.01.2018, 22.37.49
Головна » 2016 » Грудень » 9 » Затверджено стандарт Bluetooth 5 - в 4 рази далі і в 2 рази швидше без підвищення енергоспоживання
09.00.33
Затверджено стандарт Bluetooth 5 - в 4 рази далі і в 2 рази швидше без підвищення енергоспоживання
      Вперше специфікації Bluetooth 5 були опубліковані ще в червні, але то був чорновий варіант. І ось вчора організація Bluetooth Special Interest Group (SIG), що займається стандартизацією і просуванням технології бездротового зв'язку Bluetooth затвердила остаточний варіант стандарту Bluetooth 5. Специфікація вже доступна для безкоштовного завантаження на сайті Bluetooth SIG, а перші пристрої з підтримкою Bluetooth 5, повинні з'явиться на ринку в найближчі два-шість місяців.

Новітня версія стандарту Bluetooth 5 пропонує збільшену дальність зв'язку, більш високу швидкість передачі даних, розширені можливості мовлення повідомлень, а також поліпшену сумісність з іншими бездротовими технологіями. А конкретніше: в порівнянні з Bluetooth 4.2 радіус дії збільшився в чотири рази, швидкість - в два рази (з 1 Мбіт/с до 2 Мбіт/с), ємність - у вісім разів. Правда, добитися чотирикратного збільшення максимальної дальності зв'язку при збереженні колишнього рівня енергоспоживання можна лише зниженням пропускної здатності. В цьому відношенні специфікації Bluetooth 5 забезпечують високу гнучкість, дозволяючи конструкторам створювати кращі продукти в своїх категоріях.

Завдяки підтримці передачі 255 октетів даних Bluetooth 5 дозволяє передавати пакети більшого обсягу, ніж його попередник Bluetooth 4.2, підтримують передачу 31 октет. На практиці це означає більш ефективне використання частотного діапазону 2,4 ГГц, а також більш високу швидкість виконання операцій.

Виробники мобільних пристроїв зможуть використовувати функцію Slot Availability Mask (SAM) для запобігання різного роду перешкод в суміжних смугах радіочастот.

Само собою, Bluetooth 5 сумісний з більш ранніми версіями. Тобто, аж до Bluetooth 4.0 LE в разі пристроїв з наднизьким енергоспоживанням і до версії Bluetooth 1.1 - в усіх інших випадках.

В цілому всі перераховані поліпшення і переваги повинні зробити Bluetooth 5 куди більш привабливим в сфері Інтернету речей (IoT). На це сподіваються розробники. Підтримка коміркової топології дозволить пристроям з Bluetooth 5 з'єднуватися один з одним, утворюючи мережі, що покривають не одну кімнату, а весь будинок або навіть будинок. У чималому ступені від Bluetooth 5, як очікуються, виграють різні технології позиціонування всередині приміщень на кшталт Apple iBeacon і Samsung Proximity, засновані на спеціальних бездротових «маяках».

Джерело: SIG
Переглядів: 143 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: