DVI

Четвер, 26.04.2018, 04.52.56
Головна » 2016 » Серпень » 5 » Запуск системи електронного декларування майна українських чиновників зривають через нібито «недостатній захист інформації»
08.21.32
Запуск системи електронного декларування майна українських чиновників зривають через нібито «недостатній захист інформації»

      Затвердження електронних декларацій, що є ключовою умовою для скасування ЄС візового режиму для громадян України, під загрозою зриву через проблеми із затвердженням атестата на систему захисту. Про це написав у Facebook радник Світового банку Дмитро Чаплинський, який був присутній на відповідному засіданні НАЗК.

«Система онлайн-декларування для всіх топ-чиновників повинна бути запущена 15-го серпня цього року. Ця дата вписана в підзаконні документи Назка, Кабміну і озвучена МВФ і ЄС, оскільки запуск системи був одним з останніх умов по безвізу і траншу (Міжнародного валютного фонду)», - зазначив він.
При тому Чаплинський нагадав, що до запуску система електронних декларацій 12 серпня повинна була отримати атестат на комплексний захист в Держспецзв'язку (ДССЗЗІ), цей графік був узгоджений з ДССЗЗІ. Однак наприкінці липня ДССЗЗІ, всупереч узгодженим планом, не затвердила незалежну експертну організацію для підготовки висновку про захист системи, а 2 серпня «протягла через НАЗК» призначення такої експертною організацією дочірньої держкомпанії ДССЗЗІ.

В організації нагадали, що програмний комплекс по збору, зберігання і обробки електронних декларацій українських чиновників був розроблений при фінансуванні ПРООН і згодом переданий у власність Національного агентства по запобіганню корупції. При цьому функціональність цього програмного забезпечення була підтверджена цілою низкою тестів і випробувань, в тому числі за участю посадових осіб НАЗК і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку).

Джерело: Європейська правда
Переглядів: 121 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: