DVI

П'ятниця, 23.02.2018, 14.19.14
Головна » 2017 » Липень » 26 » «Замість 150 євро в день - 150 євро в місяць»: Депутати пропонують посилити правила безмитного ввезення товарів
07.16.57
«Замість 150 євро в день - 150 євро в місяць»: Депутати пропонують посилити правила безмитного ввезення товарів
      Як повідомляє ресурс ain, депутати від Блоку Петра Порошенка внесли на розгляд до Верховної Ради проект закону № 6755 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо заходів по детінізації оподаткування ввезення товарів в окремих випадках».

Як можна здогадатися з назви, даний законопроект передбачає посилення правил безмитної торгівлі. Говорячи більш конкретно, ініціатори пропонують зробити так, щоб не оплачувати митні платежі (10% мита і 20% ПДВ) можна було тільки для посилок на суму до 150 євро, але ввезених не протягом дня, як зараз, а протягом місяця. Іншими словами, у разі ухвалення цих змін, ми отримаємо правило «150 євро в місяць» замість нинішнього «150 євро в день».

У пояснювальній записці законопроекту зазначається, що метою ініціативи є детінізація імпорту товарів як складова частина детінізації економіки України в цілому. Депутати наголошують на необхідності усунення лазівки, яку активно використовують «сірі імпортери» і яка дозволяє ввозити товар на суму 4500 євро (150 євро * 30 календарних днів) без сплати будь-яких податків і зборів.

Окремо увагу заслуговує наведена «реформаторами» аргументація. Зокрема, вони відзначають, що середня зарплата в Україні на сьогоднішній день коливається в межах 150-300 євро в місяць в залежності від регіону. З цього вони роблять висновок, що «... переважна більшість громадян об'єктивно не може дозволити собі ввезення товарів з-за кордону для особистих потреб на суму, більшу ніж 150 євро протягом календарного місяця». Саме тому вони вважають правильним і доцільним прийняття даних змін.

Також вони ставлять в приклад досвід інших країн, де поріг безмитної торгівлі встановлений на значно нижчому рівні.

«У більшості країн або встановлений значно нижчий ліміт ввезення товарів громадянами в міжнародних відправленнях без сплати митних платежів в день, або визначено більш тривалий період (тиждень або місяць), протягом якого здійснюється розрахунок вартості всіх відправлень з метою їх оподаткування або звільнення від оподаткування митними платежами», - йдеться в законопроекті.

Також депутати пропонують обмежити ввезення товарів в ручній поклажі та супроводжуваному багажі без сплати митних платежів на суму не більше 500 євро (раніше до 1000 євро) перший раз протягом місяця, і на суму до 300 євро - вдруге протягом місяця.

Ще в цьому законопроекті пропонується:
  • ввести спрощену форму декларування товарів, які не є об'єктом оподаткування з метою ідентифікації одержувачів і перевірки дотримання граничної суми ввезення без сплати митних платежів;
  • ввести можливість проведення звірки особою, що здійснює декларування товарів, відомостей про одержувача і перевірки дотримання граничної суми ввезення без сплати митних платежів;
  • ввести оподаткування митом за ставкою 10% і податком на додану вартість за ставкою 20% при ввезенні товарів громадянами третій і кожний наступний раз протягом календарного місяця незалежно від вартості товарів і їх ваги (тобто для переміщень товарів, що мають ознаки систематичності);
  • обмежити визнання нових товарів особистими речами при їх ввезенні (пересиланні).
Залишається нагадати, що за останній рік це вже не перша подібна спроба посилити правила безмитної інтернет-торгівлі. В кінці минулого року АПІТУ запропонувала знизити порогову суму безмитного ввезення до 22 євро, і ми всі добре пам'ятаємо, чим це закінчилося.

Джерело: ain
Переглядів: 353 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: