09.00.36
залежність від смартфона впливає на мозок підлітків
      За даними недавнього дослідження вчених з Pew Research, 46% американців зізналися, що не можуть жити без своїх смартфонів. Таке твердження більше схоже на перебільшення, але, тим не менш, все більше людей залежать від своїх мобільних телефонів і іншої електроніки, коли справа стосується отримання нової інформації, спілкування та розваг. Найбільше побоювання викликає, природно, молодь, яка занадто багато часу проводить, втупившись в екран, замість спілкування з однолітками. Наслідки таких звичок вивчені мало і тому викликають побоювання

Щоб розібратися, чи дійсно мозок підлітків піддається змінам під впливом тривалого захоплення мобільними технологіями, професор нейрорадіології Корейського Університету Сеула Хен Сук Сео і його колеги провели магнітно-резонансну спектроскопію 19 юнаків і дівчат, яким був поставлений діагноз «залежність від інтернету або смартфона», яка дозволила оцінити хімічний склад їх мозку. Ще 19 підлітків служили контрольною групою. Середній вік обох груп становив 15.5 років, в кожній з них було по 9 представників чоловічої статі.

Щоб виміряти серйозність інтернет-залежності у випробовуваних, дослідники використовували стандартизовані тести, що дозволяють з'ясувати, як використання мобільної техніки впливає на рутину, соціальне життя, продуктивність, сон і емоційний стан підлітків.
"Чим більше балів набрав підліток, тим сильніше його залежність", - пояснив Сео, додавши, що, підлітки, яким був поставлений діагноз, набрали значно вищі бали за шкалами депресії, тривожності, безсоння і імпульсивності.
Потім за допомогою спектроскопії вчені виміряли рівень гамма-аміномасляної кислоти (GABA), нейромедіатора, яка подавляла або уповільнювала сигнали мозку (а також впливає на його зорові і моторні функції і на формування тривожності), і глутамат-глютамина (Glx), нейромедіатора, який призводить нейрони в більш збуджений стан.

Результати дослідження показали, що, в порівнянні зі здоровими тинейджерами, співвідношення GABA до Glx в передній поясній корі мозку випробовуваних з залежністю було підвищено. Як зазначається, схожі показники виникають у осіб, які страждають депресією і тривожністю. Також збільшена кількість GABA може привести до розвитку сонливості і апатії. На думку Сео, порушення в хімічному балансі мозку можуть свідчити про функціональні збої в обробці інформації когнітивними й емоційними нейронними системами. Разом з тим, вчений додає, що на даний момент на цей рахунок потрібні подальші дослідження.

Хороші новини полягають в тому, що після когнітивно-поведінкової терапії співвідношення GABA до Glx може знову прийти в норму. Принаймні, саме так сталося у випадку з 12 залежними підлітками, які отримували в рамках дослідження вищезгадану терапію протягом 9 тижнів.

Наостанок професор Сео заявив, що їх дослідження в подальшому може дати поштовх до кращого розуміння патофізіологічних процесів, що протікають при формуванні залежності, а також методам їх корекції.

Джерела: hightech.fmEurekAlert
Переглядів: 319 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close