DVI

Неділя, 18.11.2018, 20.30.46
Головна » 2018 » Листопад » 9 » Заяву на оформлення біометричного паспорта тепер можна заповнити в онлайні
12.00.58
Заяву на оформлення біометричного паспорта тепер можна заповнити в онлайні
      Державна міграційна служба (ДМС) заявила про запуск в пілотну експлуатацію нової електронної послуги, за допомогою якої громадяни України можуть заповнити свої персональні дані для оформлення біометричних документів в онлайн-режимі. Це скоротить час їх особистого візиту в підрозділи ДМСУ.

Онлайн-послугу представили голова Міграційної служби Максим Соколюк, голова Державного агентства з питань електронного уряду Олександр Риженко і президент Фонду Східна Європа Віктор Лях. Фонд є виконавцем швейцарсько-української програми «Електронне урядування для підзвітності влади та участі суспільства» (EGAP), в рамках якої розробляли дані нововведення.

Електронна послуга вже доступна на сайті Державної міграційної служби України (dmsu.gov.ua), а також - на Урядовому порталі (kmu.gov.ua) в розділі «Електронні послуги».

Нагадаємо, що до недавнього часу для оформлення біометричних документів громадяни України могли дистанційно записатися в електронну чергу і оплатити відповідні адміністративні збори. Тепер функціональність розширена: одночасно із записом в електронну чергу і завчасної онлайн-оплати, заявники можуть заповнити інтерактивну форму, вказавши свої персональні дані.

Після обробки цієї інформації онлайн-сервіс згенерує форму з QR-кодом. QR-код міститиме персональні дані заявника, а сама форма - повний перелік документів, які необхідно мати з собою під час особистого візиту до підрозділу ДМС.

На місці співробітник зчитує QR-код сканером і інформація потрапить в бази даних. Працівникові міграційної служби залишиться тільки звірити її з оригіналами документів. Варто зазначити, що персональні дані, які вносить заявник, не зберігаються на серверах міграційної служби. Тому електронна послуга, крім того, що є зручною, ще й безпечна.

За словами представників ДМС, нова можливість є зручною не тільки для заявників, а й для державних службовців, так як вона знижує ймовірність допущення помилок через необачність і поспіх при заповненні форми, а також скорочує час на обслуговування.

Особливої ​​актуальності електронна послуга набуває тепер, тому що з жовтня 2018 року в Україні вступили в силу зміни до порядку оформлення ID-карт: якщо раніше паспорт громадянина України нового зразка оформляли при досягненні 14-річного віку або з втратою або крадіжкою паспорта-книжечки, то тепер - всі бажаючі і в будь-який час.

На першому етапі електронна послуга буде доступна для оформлення закордонного паспорта та ID-карти в будь-якому з підрозділів міграційної служби в місті Києві. Однак найближчим часом нею зможуть скористатися жителі всіх регіонів України.

Джерело: ДМСУ
Переглядів: 17 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: