18.58.09
Загадкові смерті єгиптологів

      Загадкова єгипетська цивілізація залишила багато таємниць і загадок - здавалося б, переораних вздовж і поперек просторах Стародавнього Єгипту до цих пір знаходять нові артефакти, відгомони великих відкриттів початку ХХ століття.

Загадкові смерті єгиптологів, археологів, робочих, колекціонерів та інших причетних до розкопок гробниць фараонів, досі розбурхують розуми для побудови всяких конспірологічних теорій.

1. Гробниця Тутанхамона

Мабуть, найвідоміше прокляття найвідомішого фараона, викосили разом 17 осіб. Багатий лорд Карнаварон, який захопився археологією і фанатично шукав могилу Тутанхамона, як і його головний археолог - Картер, а також інші жертви, померли незабаром після відкриття гробниці.

Тоді, на початку ХХ століття, вчені всім поставили діагноз - удушення від укусу невідомого отруйного москіта. Головний робочий - А.К. Мейс, зрушувати останній камінь на шляху входу в гробницю, відчув сильний жар, слабкість і помер також в лічені дні.

Старий приятель лорда Джордж Джей Голд пішов за одним, просто взявши в руки знахідки з гробниці Тутанхамона. Близько 25 осіб, включаючи відомих археологів, істориків і лікарів загинули 2-3 роки після підкриття склепу.

Загадкові смерті навіть найздоровіших людей, нинішня наука пояснює розконсервування древнього віруса, на який у людей ХХ століття просто не було імунітету. Однак випадки апатії і депресії, і значна частка смертей родичів археологів, які не контактували з похованнями, пояснити до цих пір ніхто не може.

2. Ожила мумія

Хто не знає цей сюжет, коли стара мумія, розмахуючи напів розверниними бинтами, біжить за нещасними, витягнувши руки?

Однак в 30-ті роки відвідувачам Каїрського музею було не до сміху - мумія Рамзеса II видала льодовий скрип, бинти на обличчі порвалися, а руки з силою вдарилися в скляну кришку труни, пробивши її.

У страшній паніці і тисняві загинули люди, деякі падали без почуттів, деякі вистрибували з вікон, і було від чого: рот фараона з'їхав на бік, голова повернулася і дивилася прямо на відвідувачів.

Вчені пояснили це особливостями муміфікації бальзамом, який через дії високої температури перетворив бинти в пружні джгути, які вибили руки і, порвавшись на обличчі, скривив його в жахливу усмішку.

3. Прокляття жриці фараона

Не менш примітна і наступна містична історія.

При розкопках піраміди Аменемхета II, місцеві жителі провели розкопки в іншому, несподіваному для вчених напрямку і в відгалуженні підземних катакомб знайшли окремо стоячий саркофаг, жриці храму, з написом "Повстала з пороху, спокій фараона збереже і всіх потривоживших розтрощить".

Злякавшись такої небезпечної знахідки, п'ятеро місцевих жителів пошвидше продали саркофаг чотирьом англійцям археологам, однак через гроші вони тут же затіяли криваву бійку, та всі п'ятеро померли від ножових поранень. 

Доля чотирьох археологів також плачевна. Першою жертвою ліг археолог, що перевозив мумію в Каїр, він подряпав палець об саркофаг і помер від зараження крові. Другий намагався переправити мумію з Каїра до Лондона і його знайшли застрелившимся у своїй кімнаті, третій помер від лихоманки, четвертого переїхала підвода.

Фотограф, який робив знімки саркофага для британського музею, збожеволів, йому ввижалася жриця, що вимагає крові, його асистент помер через тиждень від сонячного удару.

4. Зловісна долина

Долина Джебель-Абу-Сір це древнє скопище поховань, і донині там ведуться масштабні розкопки. Однак стали там з'являтися і свіжі могили, і напис "Бережись! Джебель покарає тебе".

В одній з гробниць загинуло відразу 14 археологів, діагноз - задихнулися дивним газом незрозумілого походження. Регулярно відбуваються обвали, людей замуровує в гробниці заживо, розчавлює масивними кам'яними плитами.

Однак головною зловісною знахідкою стали дві статуї з чорного оніксу з позолоченими головами. Онікс здавна вважається каменем, що має силу навіювання, і роботи археологів відразу застопорилися, робочі стали скаржитися на тугу, депресію і відсутність бажання працювати.

У подальшому були виявлені сліди проникнення грабіжників у піраміду -  однак нічого не взято.

5. Прокляття богині Хатор

Порівняно недавно, в Гізі, в 1993 році було розкрите поховання фараона Пететі і його дружини. На надгробку було зроблено напис: "Богиня Хатор двічі покарає всякого, осквернившого могилу".

І дійсно у головного археолога Закі Хавасса стався серцевий напад, ледь не призвів до смерті, у його колеги землетрус зруйнував будинок, а у робітників почалася епідемія застуди, і це при спеці, що панувала в Гізі.

Цінною неймовірних зусиль, вміст гробниці було поміщено в поїзд, однак той зійшов з рейок, зруйнувавши майже всі коштовності і артефакти.

Переглядів: 568 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close