14.27.31
За шість років існування програми винагород за знайдені вразливості Google виплатила понад $ 6 млн

      У 2010 році компанія Google запустила програму з виплати грошової винагороди за виявлення вразливостей у своїх сервісах. Тільки за минулий рік більше 300 різних дослідників з комп'ютерної безпеки, які виявили більше 750 помилок, отримали від Google більше $ 2 млн. Всього ж з моменту запуску програми в цілому було виплачено понад $ 6 млн.

Подібні програми винагороди за виявлені помилки є прекрасним доповненням до існуючого внутрішнього проекта, метою яких є пошук вразливостей в програмному забезпеченні. Вони добре мотивують окремих розробників і групи хакерів не просто шукати недоліки, а описувати все в найдрібніших деталях, замість використання вразливостей зі злим умислом або перепродажу зловмисникам.

З моменту запуску в 2010 році програма Google з виплати винагород за знайдені вразливості постійно зростала: збільшувалися виплати і кількість виправлених помилок. У відповідь на зростаючий інтерес до програми Google знову і знову розширювала її, додаючи нові продукти і збільшуючи суми виплат.

Так, в січня 2015 року програма розширила свій ареал на мобільні додатки Google для Android і iOS. Крім того, Google почала виплачувати гранти фахівцям з безпеки (авансові виплати ще до моменту виявлення уразливості). З недавніх прикладів можна згадати дослідника з безпеки Каміля Хісматулліна, який виявив помилку в YouTube Creator Studio вже після отримання гранту. Зловмисники могли використовувати дану уразливість для видалення будь-якого відео YouTube, просто міняючи параметр URL. Після усунення вразливості Хісматуллін отримав ще $ 5 тис. додатково.

У червні 2015 Google почала виплачувати винагороди за уразливості, знайдені в Android. До кінця минулого року виплати дослідникам по цій «статті» перевищили $ 200 тис. При цьому найбільший одиничний платіж склав $ 37,5 тис.

Наостанок залишається відзначити, що не тільки Facebook, Google і Microsoft готові платити за знайдені вразливості, дрібніші компанії теж досягли успіху в цьому напрямку.

Джерело: venturebeat
Переглядів: 327 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close