DVI

Неділя, 18.11.2018, 20.32.51
Головна » 2018 » Жовтень » 31 » За півстоліття людство знищило 60% тварин на Землі
08.51.55
За півстоліття людство знищило 60% тварин на Землі
      У період c 1970 по 2014 рік людство знищило 60% ссавців, птахів, риб і рептилій, причому в 2010 році цей показник становив 52%. Про це йдеться в доповіді «Living Planet Index», підготовленому Світовим фондом дикої природи (WWF).

 

 
Як повідомляється, в ході дослідження колектив вчених з 59 країн проаналізував дані про 16704 популяцій, що представляють чотири тисячі видів. В результаті, фахівці зійшлися на думці, що в світі почалася шоста хвиля масового вимирання; перша, яка відбувається через один конкретний вид, - людину.

Автори доповіді впевнені, що знищення дикої природи загрожує майбутньому людства - зростаюче споживання ресурсів руйнує середовище проживання, від якої залежать якість повітря, їжі і води.
«Ми сліпо йдемо до краю прірви, - коментує доповідь виконавчий директор WWF з питань науки Майк Барретт. - Природа - це не тільки естетичне задоволення, але ще і наша система життєзабезпечення, порушення в якій ставлять під загрозу існування людства».
За даними WWF, найсильніше постраждали тварини в Південній і Центральній Америках, де популяції хребетних скоротилися на 89%. Багато в чому це обумовлено вирубкою лісів: кожні два місяці знищується частина тропічної савани порівнянної за розмірами з Лондоном (понад півтори тисячі квадратних кілометрів). Серед місць проживання більше інших постраждали річки і озера, де популяції диких видів скоротилися на 83%.

Автори доповіді назвали кілька причин, чому тварин стає менше. Основна з них - знищення природних середовищ існування заради сільськогосподарських потреб. За оцінкою вчених, діяльність людини зачіпає три чверті всіх територій на планеті. Інша причина - вбивства тварин заради їжі. Через полювання зникли не менше 300 видів ссавців; рибальство, в свою чергу, призвело до зникнення половини всіх риб. Крім того, на чисельність популяцій впливають хімічні забруднення (половина популяції китів вже загинула через забруднення світового океану), торгівля тваринами та інвазійні види (види, які поширилися завдяки людині і стали загрозою біологічному різноманіттю).

Гендиректор WWF International Марко Ламбертіні вважає, що корінь всіх проблем криється в безмірній економіці споживання.
«Ми більше не можемо ігнорувати вплив нинішніх руйнівних моделей виробництва та марнотратного способу життя», - каже Ламбертіні.
У 2020 році в ООН проведе конференцію з біорізноманіття, в ході якої планується прийняти ряд важливих постанов щодо збереження дикої природи.

Як заходи, які, можливо, будуть прийняті на конференції, експерти називають значне розширення природоохоронних зон.
«Ми перше покоління, яке знає, що знищує планету, і останнє, здатне щось зробити з цим», - підсумувала виконавчий директор WWF в Великобританії Тетяна Стіл.
Джерела: The GuardianMeduza
 
 
Переглядів: 19 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: