DVI

П'ятниця, 27.04.2018, 07.55.18
Головна » 2016 » Жовтень » 19 » За останній рік в Україні було відкрито 40 кримінальних справ за фактом порушення інтелектуальних прав Microsoft, загальна сума позовів пере
16.01.49
За останній рік в Україні було відкрито 40 кримінальних справ за фактом порушення інтелектуальних прав Microsoft, загальна сума позовів пере

      За рік з червня 2015 по липень 2016 року українська поліція виявила 45 фактів порушення інтелектуальних прав корпорації Microsoft в 10 регіонах України. Результатом стало порушення 40 кримінальних проваджень - 21 справа проти нелегального використання програмного забезпечення Microsoft і 19 справ, пов'язаних з продавцями і установниками контрафактних копій продуктів Microsoft. Такі результати боротьби з фактами порушень авторських прав представила юридична фірма «ЛЕКСФОР», що представляє інтереси Microsoft Corp. щодо захисту інтелектуальної власності в Україні.

«Ефективний захист авторських прав та інтелектуальної власності - необхідна умова для європейської інтеграції України. Чинним законодавством для правовласників передбачені юридичні засоби для боротьби з нелегальним використанням комп'ютерних програм, за допомогою яких правовласник може ініціювати адміністративне, кримінальне, цивільне або господарське судочинство»- зазначив Владислав Шаповал, партнер ЮФ« ЛЕКСФОР».

В рамках зазначених кримінальних справ проти правопорушників були заявлені 13 цивільних позовів з вимогами про відшкодування шкоди на загальну суму 1,17 млн ​​грн. Крім того, на підставі даних, отриманих від правоохоронних органів, проти компаній-користувачів неліцензійного ПЗ були подані позови до господарських судів про стягнення компенсації за порушення авторських прав на загальну суму 5 млн грн.

enforcement-highlights-inforgraphics_rus

Нагадаємо, що за даними останнього глобального дослідження міжнародної асоціації BSA, 82% програмного забезпечення, встановленого на комп'ютерах в Україні в 2015 році, було неліцензійним. Загальна комерційна цінність такого ПО дорівнює $ 129 млн.

«Існує цілий ряд ризиків для компаній, які використовують нелегальне програмне забезпечення. Ці ризики призводять до втрати довіри партнерів, інвесторів і зниження репутації компанії, - розповідає Олена Дмитрієва, керівник департаменту із захисту інтелектуальної власності «Майкрософт Україна».

На жаль, українці продовжують використовувати велику кількість неліцензійного ПЗ, яке несе загрози витоку даних і збільшує ймовірність стати жертвами кібератак. Більше 80% програмного забезпечення в нашій країні - неліцензійне, в той час як середній показник в світі складає 39%. Як результат, Україна знову внесли в лідери сумного списку 301, як Priority Foreign Country».

Відзначимо, що в даний момент українськими судами розглядаються 22 кримінальних справи за фактом порушення авторських прав Microsoft. 12 виробництв були завершені в минулому році, а злочинці були засуджені за порушення авторських прав і отримали штраф у відповідних розмірах.

Джерело: Microsoft

Переглядів: 155 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: