22.29.31
За останній рік тестування самокерованих автомобілів Google втручання водіїв запобігло 13 можливих ДТП
      Цілком можливо, що в майбутньому, перебуваючи за кермом самокерованого автомобіля, можна буде спокійно займатися своїми справами (читати книгу або переглядати фотографії з недавньої вечірки на планшеті) і зовсім не стежити за тим, що відбувається на дорозі. Але зараз водій повинен постійно дивитися в обидва, щоб у разі виникнення непередбаченої ситуації взяти керування транспортним засобом на себе.
В останньому щорічному звіті Google для Каліфорнійського Департаменту транспортних засобів повідомляється, що за весь період тестування на каліфорнійських дорогах загального користування (вересень 2014 року - листопад 2015) водіям-випробувачам парку безпілотних автомобілів компанії довелося 341 раз втрутитися в роботу системи і взяти управління на себе. Подібна ситуація у звіті називається «розрив» (по всій видимості, тут мається на увазі передача керування водієві-випробувачу).

З цього 341 в загальній складності розриву 272 відбулися з ініціативи системи автономного водіння. Це ситуації, коли комп'ютери автомобіля виявляли різного роду помилки або несправності і самі передавали управління водієві. Для інформування про необхідність передачі управління система використовує «виразний звуковий або візуальний сигнал».

Компанія Google особливо підкреслює, що зараз на етапі тестування її метою зовсім не є заниження кількості помилок системи, а навпаки - зібрати якомога більше даних з метою подальшого поліпшення системи автономного водіння.

Решта 69 розривів - більш серйозні ситуації, коли водій сам приймав рішення взяти управління у свої руки. Само собою, далеко не всі з цих випадків неодмінно б закінчилися ДТП, якби не втручання водія. Причини переходу в ручний режим водіння можуть бути самі різні, починаючи від міркувань комфорту і закінчуючи поганою поведінкою інших учасників дорожнього руху.

Після детального аналізу кожної з цих 69 ситуацій фахівці Google прийшли до висновку, що в 13 випадках невтручання водія могло спричинити за собою ДТП. У 10 з них винуватцями ДТП були б самокеровані автомобілі Google, а в трьох, що залишилися - інші водії.

Згідно з даними звіту, за вказаний 14-місячний період парк автономних автомобілів Google, який включає 23 машини, сумарно проїхав по дорогах загального користування майже 683 тис км. Компанія зазначає, що за місяць її парк самоврядних автомобілів проїжджає відстань, на подолання якого у типового американського автомобіліста йде від двох до чотирьох років. Крім того, у звіті зазначено, що середня дистанція на кожну передачу управління водієві, за період тестування зросла з 1263 км до 8558 км, тобто, майже в сім разів. Правда, в цьому показнику враховуються тільки ті випадки, коли система сама передавала управління водієві.

Зараз у тестуванні на дорогах загального користування в Каліфорнії і Техасі беруть участь 53 машини, з них 30 безпілотних електромобілів Google і 23 модифікованих Lexus RX450h. У травні минулого року Google заявила, що за більш ніж шість років випробувань її робомобілі побували в 11 незначних дорожньо-транспортних пригодах, при чому всі вони сталися з вини інших водіїв.

Джерело: The Verge
Переглядів: 240 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close