12.03.07
За останні 16 місяців сонячна електроенергія подешевшала майже в 2 рази

      Управління з електро- і водопостачання Дубая (DEWA) оголосило тендерні пропозиції на будівництво третьої черги сонячної електростанції Мохаммеда бін Рашид аль-Мактума на 800 МВт.

Всього отримано п'ять пропозицій від іноземних організацій. Після відкриття конвертів мінімальна ціна на поставку електроенергії склала $ 0,0299 за кіловат-годину, тобто 2,99 цента за кВт⋅г. Для порівняння, в США сонячні електростанції промислового масштабу постачають електрику, в середньому, за ціною 5 центів за кВт⋅г, користуючись державними субсидіями і податковими пільгами. Тут же ніяких субсидій і пільг.

Вартість сонячної електроенергії на рівні 2,99 цента за кВт⋅г можна вважати новим рекордом. Це найнижча ціна чистої енергії, зафіксована на сьогоднішній день. Але рекорд навряд чи протримається довго. На тендерах 2015 і 2016 року в США і інших країнах намітилася тенденція до різкого зниження ціни.

У січні 2015 року влада ОАЕ підписали 25-річний контракт на покупку сонячної електроенергії за фіксованою ціною $ 0,0584 за кВт⋅г. На той момент це була найнижча вартість в світі.

Але вже влітку 2015 року міська адміністрація Остіна (штат Техас) отримала пропозиції на будівництво станцій майже на 1300 МВт з тарифом на електроенергію менше $ 0,04 / кВт⋅г (з субсидіями). Незабаром після цього стало відомо, що енергокомпанія NV Energy погодилася купувати електроенергію з 100-мегаватної станції First Solar за $ 0,0387 / кВт⋅г.

Зрештою, в квітні 2016 року компанія Enel Green уклала контракти за ціною $ 0,036 / кВт⋅г в Мексиці і $ 0,03 / кВт⋅г в Марокко.

Тепер же в Дубаї сонячну електроенергію пропонують за ціною $ 0,0299 / кВт⋅г. Правда, контракт ще не підписаний. Проте, можна зробити висновок, що за 16 місяців собівартість сонячної електроенергії впала майже вдвічі.

Звичайно, мова йде про мінімальну вартість на великих промислових установках в сонячних країнах. Але середня собівартість сонячної електроенергії в інших країнах теж знижується приблизно такими ж темпами.

Експертна комісія у Дубаї тепер вивчить технічні та комерційні деталі кожної пропозиції. З чуток, найнижчу ціну 2,99 цента за кВт⋅г запропонував консорціум компаній Abdul Latif Jameel (Саудівська Аравія), Fotowatio Renewable Ventures (Іспанія) і Masdar (ОАЕ). Друге місце з ціною 3,65 цента за кВт⋅г зайняла компанія JinkoSolar (Китай), третє місце з ціною 3,95 цента - консорціум компаній Acwa Power і First Solar (США). Влада Дубая планують, що сонячна електростанція Мохаммеда бін Рашид аль-Мактума загальною потужністю 3 ГВт буде побудована до 2030 року, обсяг інвестицій оцінюється в $ 3 млрд.
Переглядів: 431 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close