10.31.53
За допомогою суперкомп'ютера вченим вдалося відтворити торнадо

       У травні 2011 року на Середньому Заході Сполучених Штатів вибухнула серія смертоносних торнадо. Дане погодне явище тоді стало предметом пильної уваги з боку вчених, які взялися вивчати, що являють собою так звані «супер'ячейки» - грозові хмари, які потім деяким чином перетворюються в руйнівні смерчі. Однак зробити це виявилося не так-то просто: симуляція торнадо зажадала обробки неймовірно великого обсягу даних. Саме тому в кінцевому рахунку вчені звернулися до суперкомп'ютера.

Чи Орфу з Університету Віскосін-Медісон вдалося відтворити торнадо 2011 року за допомогою суперкомп'ютера Blue Waters, що належить Університету штату Іллінойс. Повідомляється, що «Сині води» розбив смерч на 2 млрд крихітних секцій, розкиданих по площі в 195 квадратних кілометрів. Причому індивідуально для кожного шматочка суперкомп'ютер розрахував свою швидкість вітру, температуру, вологість, тиск і прискорення. Після цього вчені поєднали всі дані і отримали повноцінну віртуальну бурю.

В цілому, одна тільки симуляція зайняла три дні і завантажила на повну потужність 20 000 обчислювальних ядер суперкомп'ютера. Але результат, виходячи зі слів вчених, був того вартий.

 

 «Вперше ми змогли зазирнути всередину «супер'ячейки», яка потім перетворюється в торнадо. - Каже Орф. - Таким чином, відтепер у нас є повноцінний «ручний» шторм, і ми можемо бачити все, що відбувається всередині нього».


Дослідники відзначають, що без суперкомп'ютера вони б просто не впоралися: обробити такий масив даних іншим способом просто неможливо.

Зараз команда вчених зайнята вивченням процесів, які призводять до закручування смерчів.

Джерело: Engadget

Переглядів: 378 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close