13.00.00
З віком геймери втрачають інтерес до відеоігор
      Ігроіндустрія постійно удосконалюється, і хоча на перший погляд в цьому не може бути нічого поганого, соціологічні дослідження показують, що ігрова еволюція буквально "відрізала" від геймерского ком'юніті чималу частину олдскульних гравців.

Суть проблеми

Індустрія віртуальних розваг пройшла воістину грандіозний шлях від нехитрих виробів на Atari (1977), NES (1983) і Sega Genesis (1988) до складної віртуальної реальності, яка задіює значну частину ресурсів найпотужніших сучасних PC, Xbox One (2013) і Playstation 4 (2013); від простеньких одноманітних механік до геймплейних міжжанрових гібридів; від Pong до Fallout 4. І це явно ще не кінець: ігробуд невблаганно продовжує розвиватися. Розробники раз у раз радують нас новими ідеями, і, в принципі, в цьому не було б нічого негативного, якщо б не одне "але".

Виявляється, багато геймерів-першопрохідців, які виросли разом з індустрією відеоігор, в один прекрасний день просто не встигли за її прогресом, втративши до неї будь-який інтерес. І мова йде не про те, що гравці «старої школи» не в змозі «впоратися» з сучасними творами ігробуда. Швидше, тут має місце банальна втрата мотивації, хоча в теорії все повинно було бути зовсім навпаки - адже ігри, вдосконалюючись, гіпотетично повинні ставати лише цікавіше.

Цифри

Щоб не виглядати голослівними, підтвердимо слова цифрами, а саме - опитуванням дослідницького центру Pew, в якому соціологи проаналізували демографію американського ігрового співтовариства, виявивши, зокрема, наступне:

 
  • Серед 18-29-річних опитаних американців консолями володіє 56% респондентів.
  • Серед 30-49-річних - 55%.
  • Серед 50-64-річних - 30%.
  • Серед 65-річних і старше - 8%.
Допитливі читачі, думаю, вже звернули увагу на цікаву рівність між першими двома позиціями. Якщо вірити стереотипам, відеоігри - це доля підлітків, але в дійсності, як показало дослідження, це не так: люди т.зв. «Середнього віку» люблять «зависати» в віртуальних світах аж ніяк не в меншій мірі.

Однак варто опуститися на позицію нижче - і ми побачимо те, що спонукало автора оригінальної статті на її написання.

Прірва, якої не повинно бути

Як видно з результатів дослідження, серед старшого покоління - респондентів у віці від 50 до 64 років - власників консолей майже вполовину менше. І це - справжнісінький парадокс, оскільки ці люди, можна сказати, росли разом з відеоіграми: на їх підлітковий вік припав випуск перших систем від Atari.

Нинішнє старше покоління мало щастя на власні очі спостерігати за різким зльотом популярності ігрової індустрії. Крім того, це покоління людей знає часи, коли відеоігор просто не існувало. На відміну від сучасних діточок, їм є з чим порівняти ті чудеса, які ігрострой привніс в повсякденне життя. І це, по ідеї, повинно було лише посилити їх любов до нього. Але щось пішло не так: в кінцевому рахунку значна частина олдскульних геймерів втратила до ігор будь-який інтерес.

На думку автора оригінальної статті, цьому є дві причини:


1) Не встигли за прогресом

На самому початку свого існування індустрія відеоігор еволюціонувала досить повільно. Технології перебували на примітивному рівні розвитку і не приносили нечуваних грошей, тому ігробуд розвивався без будь-яких різких стрибків. Більш того, протягом багатьох років практично всі ігри в плані геймплея були досить одноманітними.

Але з виходом Xbox (2001) і PS 2 (2000), які свого часу розійшлися як гарячі пиріжки, все змінилося. Бізнесмени усвідомили, що на відеоіграх можна заробляти величезні кошти - і настав час змін. У гонитві за прибутком розробники взялися презентувати різного роду новації практично щороку.

В результаті, багато олдскульних гравців, яким тоді перевалило за 35, просто не зуміли пристосуватися до швидких змін, поступившись місцем молоді, яка адаптується до нового, як відомо, набагато легше.

2) Високі ціни

Друга причина, на думку автора оригінальної статті, доповнює першу і полягає в безупинно зростаючих цінах.

З огляду на свою простоту раніше ігри коштували досить дешево, але сьогодні за ААА-проекти просять в середньому $ 60. І це значно б'є по гаманцю - особливо по гаманцю вже немолодого покоління геймерів, - а, заодно, і по мотивації бути в курсі перипетій сучасного ігробуда.

Назад дороги вже немає

«Так що ж робити?», - можливо, виникне у вас питання. На думку автора оригінальної статті, нічого. Ігроіндустрія пішла далеко вперед і не збирається озиратися назад, адже саме інновації приносять гроші. Причому такої позиції дотримуються навіть в Nintendo, компанії, що почитає класичні проекти, але не вважає їх «ключовию областю» і не готовою вкладати в них серйозні ресурси.

Таким чином, втратили інтерес до сучасного ігробуду геймерів повернути назад не вийде - ніхто не має наміру цим займатися. Гірше того, з часом, робить висновок автор оригінальної статті, ця прірва між молодими і старими гравцями буде тільки зростати, оскільки прогрес продовжує прискорюватися.

Саме так влаштований сучасний світ, на жаль. Залишившись за узбіччям прогресу, людина ризикує випасти зі світу технологій вже назавжди.

Джерело: gameskinny
Переглядів: 403 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close