13.18.08
З чого складається золота олімпійська медаль?
      Всі ми знаємо, що найбільш престижною нагородою для спортсмена є  золота олімпійська медаль , яка видається спортсмену і /або команді, за перше місце в змаганні з якого-небудь олімпійському виду спорту. Багато хто вважає, що золота олімпійська медаль дійсно складається із золота, і спортсмену видається навряд чи злиток золота. Чи так це ?

Насправді, ні. Олімпійська медаль містить всього лише близько відсотка золота. Срібної медалі в цьому сенсі пощастило більше - вона складається з срібла приблизно на 93 %. 

У принципі, і золота медаль складається переважно зі срібла. Наприклад, медалі, які видавалися призерам Олімпійських ігор в Лондоні (золоті медалі), складалися з срібла ( 394 грама ) і золота ( 6 грамів).

Правда, з срібла золоті медалі складалися не завжди. Так. до 1912 року їх робили з чистого золота, однак, такі медалі були невеликі (правда, важили вони по 50 грамів, у середньому). На той час спортсмени не отримували таких величезних сум, як зараз, тому, у разі потреби, завжди могли продати золото за собівартістю, отримавши чималу суму грошей.

Що ж роблять спортсмени зі своїми медалями ?

Деякі їх зберігають все життя, інші - продають, в яких-небудь випадках. Приміром, одна з золотихи медалей, отриманих американським хокеїстом в 1980 році, була продана за 310 700 доларів США. Спортсмену знадобилося лікування, і йому ці гроші були дуже доречними.

Тим не менш, це одиничний випадок продажу олімпійської медалі за таку суму.

 Інші " продавці", в різний час пропонували золоті олімпійські медалі, отримали за них від 11250 до 17100 доларів США. Погодьтеся, це дуже небагато, якщо мова йде про всесвітньо відомої нагороді.
Переглядів: 572 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close