13.02.32
З 2030 року Швеція відмовиться від використання автомобілів з ДВЗ
      Швеція вирішила приєднатися до вже чималого переліку країн, які мають намір повністю відмовитися від використання автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Продажі автомобілів з ДВЗ будуть повністю припинені в країні до 2030 року. Це один з ключових пунктів програми нового шведського уряду. Він розглядає боротьбу проти глобального потепління і виконання Паризької угоди по клімату як один зі своїх пріоритетів.

«Швеція повинна стати першою в світі державою загального благоденства, яка не використовує викопні енергоносії», - заявив колишній і новий шведський прем'єр-міністр, соціал-демократ Стефан Левен, представляючи в парламенті в Стокгольмі свій кабінет міністрів.

Але насправді Швеція навряд чи стане першою країною, яка повністю відмовилася від продажів нових автомобілів з ДВЗ. Сусідня Норвегія має намір припинити продаж таких автомобілів вже до 2025 року. Вже зараз майже кожен другий проданий в Норвегії автомобіль працює на електричній тязі.

Додамо, ряд інших країн також назвали конкретні дати припинення продажів і реєстрації автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Відмовитися від ДВЗ в автомобілях до 2030 року мають намір також Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Нідерланди. Приблизно такі ж терміни називають Індія і Китай. До 2040 року заборонити продаж автомобілів з ДВЗ хочуть у Франції, Великобританії та Німеччини.

Виробник легкових машин Volvo Cars ще в 2017 році першим серед великих європейських представників галузі оголосив, що з 2019 року буде випускати автомобілі тільки з електричними або гібридними двигунами. На електричну тягу все більше переключається і Volvo Group, другий за величиною в світі виробник важких вантажівок і автобусів. У цих сегментах ринку процес відмови від двигунів внутрішнього згоряння йде значно повільніше, проте шведський концерн вже увійшов до групи світових лідерів з випуску електричних автобусів.

Відзначимо, поки що електричні автобуси використовуються в невеликих кількостях. Однак Фелікс Кібарти, який очолює підрозділ альтернативних двигунів в компанії MAN Bus & Truck, вважає, що з 2021 року видатки на купівлю та експлуатацію електричних автобусів з терміном служби 12 років зрівняються з відповідними витратами на дизельні автобуси. І тоді їх використання стане для підприємств громадського транспорту економічно доцільним.

Джерело: DW
Переглядів: 244 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close